'Ya beka diyeceğiz ya da belaya razı olacağız'

'Ya beka diyeceğiz ya da belaya razı olacağız'
MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'Şimdi karşımızda iki seçenek var; ya hep birlikte olacağız ya da hep birlikte yok olacağız, ya beka diyeceğiz ya da belaya razı olacağız.' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yozgat Cumhuriyet Meydanı"nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, inancının ve beklentisinin Yozgat"ın bu kez MHP diyeceği yönünde olduğunu söyledi.

"Beka için milli karar, cumhur için istikrar" diyen Bahçeli, AK Partili kardeşleriyle omuz omuza yürüdüklerini, ayrı, gayrı ve ihtilafının olmadığını ifade ederek, "Cumhur İttifakı istikbalin mimarıdır. Cumhur İttifakı, cumhuriyetin 100. yılına ulaşacaktır. Yozgat"ta zillete yer yoktur, umut yoktur, icazet asla olmayacaktır. 31 Mart 2019 tarihinde sandık başına gideceksiniz ve yerel yönetimleri kimlere emanet edeceğinizi belirleyeceksiniz. Bu defa ki yerel seçimler hayati derecede önemlidir ve bundan önceki yerel seçimlerden farklıdır. Kim ne söylerse söylesin, 31 Mart seçimleri bir beka seçimidir. Bu seferki seçimler ya geleceğin sis perdesini aralayacak ya da zifiri karanlığın hakim olmasına yol açacaktır." şeklinde konuştu. 

Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi"ni tartışmaya açmak isteyenlerin boş durmadığına ve 24 Haziran seçimlerinin rövanşını almak isteyenlerin el ovuşturduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Milli birlik ve beraberliğimize hasım odaklar, 31 Mart"a kaos ve kriz gözüyle bakıyorlar. Türkiye"nin güçlenmesinden rahatsız olanlar her çirkefliğe, her çürümüşlüğe tevessül ediyorlar. İstikrardan korkanlar son şanslarını deniyorlar, son kozlarını oynuyorlar. Huzur ve refahı milletimize çok görenler pusuda. Bekamızı tehdit edenler kuyrukta. Geleceğimizi kundaklamak isteyenler iftiralara sarıldılar. Güçlü Türkiye arzumuzu kıskananlar zilletin safında toplandılar. Lider ülke Türkiye ülkümüzü yok sayanlar, kapı kapı fitne taşıyorlar. Hepsini görüyor, hepsini biliyor, alayını tanıyorsunuz. Çok şükür karanlık çevrelerin tekerine çomak sokuyorsunuz, iç ve dış fesat odaklarının ezberlerini bozuyorsunuz, hepsinin birden uykularını kaçırıyorsunuz. Kaos tüccarlarını zelzele gibi sallıyorsunuz, kriz havarilerini şaşkına çeviriyorsunuz. Çünkü Bozok"un yiğit evlatlarına karanlık senaryolar sökmez. Yozgat zillet zehrini yutmaz. Zillet burada dikiş tutamaz, kök bulamaz. Hele hele Yozgat"ta ihanet asla barınamaz."

"CHP, HDP, SP, P, İP, ÖDP bir ve beraber olarak mahvlarını planlayanlarla omuz omuza." ifadesini kullanan Bahçeli, sırtlarını Kandil ve Pensilvanya"ya dayadıklarını belirtti.

"Dün teslim olmadık, yine olmayacağız"

Bahçeli, normal şartlarda birbirlerine selam vermeyecek olanların zillet kafilesinde buluştuklarına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hedefleri Türkiye"nin istikrarsızlığıdır. Hedefleri bölünme senaryolarına çanak tutmaktır. Gayeleri Türkiye"yi geriye götürmektir. Bunları yaparken PKK"nın siyasi uzantılarıyla hareket etmekten gocunmuyorlar. Belediye meclis üyelikleri üzerinde kirli pazarlık yapıyorlar. Belediyelerde yeni bir çukur ve hendek siyasetine kapı aralıyorlar. HDP, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Adana, Mersin, Bursa gibi büyükşehirlerde belediye başkan adayı çıkarmıyor. Amaçlarını da açık açık ifade ediyorlar. Diyorlar ki, "Kürdistan"da kazanacağız, batıda ise AK Parti ve MHP"ye kaybettireceğiz." Bu hainlerin dediğine bakar mısınız? Cumhur öldü mü ki Kürdistan"dan bahsedebiliyorlar? Bozok Yaylası"nın yiğit evlatları tükendi mi ki bölücülüğün düdüğünü öttürebiliyorlar? Ey densizler, bre gafiller. Zillet oradaysa millet burada. İhanet oradaysa, Yozgat burada. Eğilmez başıyla, bükülmez bileğiyle Türk milleti burada, bu meydanda. Bizler çağ açıp çağ kapatan bir ruhun devamıyız. Ateşli ve tavizsiz bir heyecanımız var. Cesur bir yüreğimiz var. İman ve sevda dolu bir kalbimiz var. Hiçbir zalime minnet etmeyecek bir asaletimiz var. Geri adım atmayacak bir kararlığımız var. Hiçbir kötü niyetli çevre yıkımın, yok oluşun hayalini kurmasın, böylesi bir yanlışa düşmesin. Türk milleti dün boyun eğmedi, yine eğmeyecek. Dün teslim olmadık, yine olmayacağız. Dün korkmadık, yine korkmayacağız."

"Kaos ve kriz sevdalıları tedavüldeler"

Ne kadar Türkiye karşıtı varsa çevrelerinde toplanmış durumda olduklarını ve ne kadar kumpasçı, komplocu, yıkım senaristi, dağılma figüranı, hıyanet taşeronu varsa faaliyet halinde olduğunu vurgulayan Devlet Bahçeli, şöyle konuştu:

"Alayı birden karşımıza dizilmiş ülkemize parmak sallıyor. Alayı birden ülkemizi kaosa sürüklemeye gayret ediyor. Şimdi karşımızda iki seçenek var; ya hep birlikte olacağız ya da hep birlikte yok olacağız, ya beka diyeceğiz ya da belaya razı olacağız. Allah’ın izniyle, tarih boyunca esareti kabul etmemiş bir millete yakışan neyse zamanı gelince biz de onu yapacağız. Devletimizin ve milletimizin bekası için her şeyi göze alacağız. Saldırı altındaki Türklüğün, ezilmek istenen Türk milletinin tarihi haklarını korkusuzca savunacağız. Dün yaptık, bugün de aynısı tekrar yapmaktan çekinmeyiz. Ekonomik mahvımızı isteyenler pusudalar. Kaos ve kriz sevdalıları tedavüldeler. Bölünmemizi bekleyenler el ovuşturuyorlar. Bunların alayına Yozgat"tan bir cevap verelim. Gök kubbe çınlasın, hainler ürksün, zalimler titresin. Öyle bir cevap verin ki fitneye düşenler ayılsın, bozgunculuk yapanların dili tutulsun. Soruyorum sizlere; bayrağa sahip çıkacak mısınız? Vatana sahip çıkacak mısınız? Türkiye"ye sahip çıkacak mısınız? Milli bekaya sahip çıkacak mısınız? Bu haykırışınız geleceğimizi aydınlatıyor, gücümüze güç katıyor. Allah"a şükürler olsun ki bu vatan sahipsiz değildir. İşte Yozgat bunun canlı ispatıdır."

"Etrafımız vahşi emellerle kuşatılmıştır"

Bahçeli, bu vatanın sahipsiz olmadığını, Yozgat"ın bunun canlı ispatı olduğunu söyledi. 

Milletin çaresiz olmadığını, Yozgat"ın bunun güvencesi olduğunu belirten Bahçeli, "Yozgat suskun değildir, durgun değildir, yorgun hiç değildir. Polonya"da yaşı henüz 21 olan Furkan evladımızı şehit eden alçak teröristlerle yol yürüyenlere Yozgat hesap soracaktır. Bebek katilleriyle siyaset yapanlara Yozgat dünyayı dar edecektir. Ezanla dalga geçen, Kürdistan"a göz kırpan CHP"ye Yozgat haddini bildirecektir. HDP"yle aynı karede olan İP"e Yozgat tahammül etmeyecek, sabır göstermeyecek, kurulan şer oyunlarını mutlaka bozacaktır." diye konuştu. 

Bahçeli, Türkiye"nin içte ve dışta büyük bir tehdidin kapanında olduğunu vurgulayarak, "Etrafımız vahşi emellerle kuşatılmıştır. Türkiye siyasi, sosyal ve ekonomik çembere alınmıştır. Milli bekamız bıçak sırtında, milli güvenliğimiz diken üstündedir. Biz birlik için beka diyoruz. Biz gelecek için beka diyoruz. Biz istiklal için beka diyoruz. Biz namerde muhtaç olmamak için beka diyoruz. Ve biz ebediyete kadar yaşamak için beka kararındayız. Zillete boyun eğmeyiz. Zalime umut bağlamayız. İllete geçit vermeyiz. Türkiye"nin yükselişini engellemek isteyenlere fırsat tanımayız." ifadelerini kullandı.

"İki yanlıştan bir doğru çıkmaz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu"nu eleştiren Devlet Bahçeli, sözlerini söyle sürdürdü:

"CHP Genel Başkanı YPG"yi aklaya dursun, biz teröristleri silindir gibi ezip geçmeye yeminliyiz, kararlıyız. CHP, HDP, İP, SP, ÖDP boncuk gibi dizilmiş, Kandil"in yörüngesine, Pensilvanya"nın dümen suyuna girmiştir. CHP, PKK"yı besiye çekmiş, kuluçkaya yatırmıştır. İki yanlıştan bir doğru çıkmaz. Bunlardan da bir yol olmaz. Atatürk"ün CHP"sinin PKK"lılarla bir araya geldiğini görmek bu partinin geçmişi açısından utanç kaynağı, rezalet yumağı, yüz kızartıcıdır. Kılıçdaroğlu"nun çizgisi Kuvayımilliye değil olsa olsa Kuvayi İnzibatiye"dir. Sağduyulu CHP seçmenlerine açık çağrımdır. Bu Kılıçdaroğlu"ndan kurtulun, CHP"ye çöreklenmiş defolu siyasetçileri sırtınızdan atın. Atatürk"ün posterlerini bebek katilinin kanlı ve karanlık resimleriyle yan yana getirenden CHP"li olmaz. Hani diyorlar ya "CHP"nin yanlışları Ağrı Dağı"nı da aştı" diye. Ne Ağrı Dağı, bunların yanlışı Everest"i geçti Everest"i. CHP"ye oy veren vatandaşlarım kimsesiz değildir. Cumhur İttifakı onları da kucaklayacaktır."

Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener"i de eleştirerek konuşmasına şöyle devam etti:

"İP"in, PKK"nın siyasi uzantılarıyla al gülüm ver gülüm ilişkisi ayyuka çıkmıştır. Sözde Iğdır"da aday çıkarmamışlardı. Ama Kandil"in Iğdır adayı İP"in aday çıkarmamasına teşekkür ederek karşılık vermiştir. Meral bunlara kardeş, Temel yandaş, Kemal ise yoldaşlık yapmıştır. Bu vesile ile bir zamanlar partimizde bulunmuş ve bir sebepten dolayı İP"e gitmiş, bundan dolayı da şu anda pişmanlık duyan kardeşlerime açık çağrımdır. Zillete ortak olmayın. Yanlışa kucak açmayın. Gelin helalleşelim ve 2023"ün lider ülke Türkiye"sine birlikte yürüyelim. Biz milli beka davasını sonuna kadar savunacağız. Biz Türk milleti için her fedakarlığa hazır olacağız. "

"Cumhur İttifakı milli istiklalin namusudur"

Cumhur İttifakı"nın 31 Mart seçimlerinden sonra da devam edeceğini belirten Bahçeli, Cumhur İttifakı"nın milli istiklalin namusu olduğunu dile getirdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu:

"Cumhur İttifakı, milli istikbalin müdafaa ruhudur. 16 Nisan Halk Oylaması"yla kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi"nin bütün kurum, kural ve esaslarıyla yerleşmesi, kökleşmesi ve istikrar içinde devamı konusunda azimliyiz, kararlıyız, taviz vermeyecek bir iradeye sahibiz. Geri dönüş yok, tavsama yok, gevşeklik hiç yok. Cumhur İttifakı, 31 Mart 2019"da Mahalli İdareler Seçimleri"nin sonuçları ne olursa olsun yaşayacak, var olacaktır. Buna hiç kimse engel olamayacaktır. Nifak tutmayacak, tahrikler sonuç vermeyecektir. Cumhur İttifakı, Türkiye"dir, istikbalimizin güvenidir, istiklalimizin güvencesidir. Yeni hükümet sistemiyle Cumhur İttifakı"nın varlığını milli bekamız için mecburi görüyoruz. Birliğimiz ve dirliğimiz için hayati sayıyoruz." 

MHP Yozgat Belediye Başkanı Mehmet Erdemir"e destek isteyen Bahçeli, "31 Mart"ta mührü öyle bir vurun ki, 1 Nisan sabahı şuurlarını hepten yitirip şaka sansınlar, uzun süre kendilerine gelemesinler." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.