Sarıgülden Kılıçdaroğluna Tam Destek

Sarıgülden Kılıçdaroğluna Tam Destek
Eski Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, 'CHP olarak 2015 seçimlerine Kılıçdaroğlu liderliğinde hazırlanmalıyız. Kurultay sürecinde, Kılıçdaroğlu'na tam desteğimi vereceğim' dedi.

 Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP"nin 2015 seçimlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde hazırlanması gerektiğini belirterek, kurultay sürecinde Kılıçdaroğlu"na tam destek vereceğini bildirdi.

 

Sarıgül, yaptığı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu"nun son gelişmelerden sonra büyük bir sorumluluk örneği gösterdiğine işaret ederek, "özeleştiri yapmak", "değerlendirmek" ve "yenilenmek" için partinin olağanüstü kurultaya gittiğini hatırlattı.

 

Kendisiyle ilgili çıkan çeşitli haberlere, yorumlara açıklık getirmek ve kendi duruşunu paylaşmak istediğini ifade eden Sarıgül, şunları kaydetti:

 

" CHP olarak 2015 seçimlerine SayınKılıçdaroğlu liderliğinde hazırlanmalıyız. Kurultay sürecinde, Sayın Kılıçdaroğlu"na tam desteğimi vereceğim. Kurultay sonrası da CHP"ye enerjimi, siyasi tecrübemi arkadaşlarımla beraber sunacağım. Çok özel bir dönemden geçen ülkemizin mutlu yarınları için hiçbirimizin kişisel makam, konum, sıfat talepleri olamaz. Partimizde aktif bir görev beklentisi içinde olmadan Sayın Kılıçdaroğlu"na destek vereceğim. Gün, kişisel makam, konum, sıfat hesabının yapılacağı gün değildir. Gün, çocuklarımızın güvenle yaşayacağı demokratik bir Türkiye için büyük bir seçim hazırlığına başlamamız gereken gündür."