Saldırılar Milletimiz Nezdinde Mağlubiyete Uğramıştır

Saldırılar Milletimiz Nezdinde Mağlubiyete Uğramıştır
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, 'Ahlaki ve vicdani dayanaklardan yoksun, sosyal medya bahanesine sığınılarak gerçekleşen bu koordine saldırılar, milletimiz nezdinde her seçimde mağlubiyete uğramıştır' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "paralel yapı"nın sosyal medyada kendisine yönelik yürüttüğü dezenformasyon çalışmalarını değerlendirerek, "Ahlaki ve vicdani dayanaklardan yoksun, sosyal medya bahanesine sığınılarak gerçekleşen bu koordine saldırılar, milletimiz nezdinde her seçimde mağlubiyete uğramıştır. Bu hususta vicdansız ve ölçüsüz saldırıları gerçekleştirenlere hukuk çerçevesinde ve yargı önünde hesap sorulacaktır" dedi.

 

Soylu, İngilizce yayın yapan haber sitesi "www.euroasianew.com"un, paralel yapı mensuplarınca, sosyal medyada kendisine yöneltilen dezenformasyon kampanyasına ilişkin sorularını yanıtladı. 

 

Kendisinin ve teşkilatının 30 Mart yerel seçimlerinin ardından cumhurbaşkanlığı seçimi ve AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongre süreçleriyle alakalı yoğun mesai yaptıklarını belirten Soylu, o günlerde, yazılı, görsel ve sosyal medya üzerinden, paralel yapının dezenformasyona dayalı operasyonlarıyla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. 

 

"Sosyal medyada, gerekse diğer tüm alanlarda siyasal kültürümüzün, şeffaflığın ve etik teamüllerin gerektirdiği davranışların, fiillerin dışına çıkılması bizim ilkelerimize göre kabul edilemezdir" diye konuşan Soylu, şunları kaydetti:

 

"Yazılı basında Taraf, Zaman, Today"s Zaman, Bugün, Sözcü... Görsel mecralarda buna bağlı olarak siyasi literatürümüze "Çatı partisi" olarak geçmiş olan CHP-MHP ittifakının sözcüsü bazı milletvekilleri ve yine aynı ittifakın zihni inşacısı, paralel yapının sözcüsü sayılabilecek milletvekillerinin ortak eylem birliği içerisinde şahsıma ve bunun üzerinden AK Parti"yi ilzam etmeye yönelik yürüttükleri iftira, çamur atma, itibarsızlaştırma kampanyalarını ibretle takip ediyorum. Ahlaki ve vicdani dayanaklardan yoksun, sosyal medya bahanesine sığınılarak gerçekleşen bu koordine saldırılar, milletimiz nezdinde her seçimde mağlubiyete uğramıştır. Bu hususta vicdansız ve ölçüsüz saldırıları gerçekleştirenlere hukuk çerçevesinde ve yargı önünde hesap sorulacaktır."

 

Süleyman Soylu, kendisine ve partisine yönelik dezenformasyon çalışmalarının, AK Parti"nin seçim başarılarını gölgelemeye, Türkiye"nin demokratik ve hukuki alanlardaki gelişimini, uluslararası alandaki itibarını zedelemeye yönelik kampanyalar olduğuna işaret ederek, bu tip kötü niyetli uğraşıların başarısız olmaya mahkum olduğunu vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.