Kul hakkı yiyenden hesabını soracağım

Kul hakkı yiyenden hesabını soracağım
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 17 Aralık operasyonuna ilişkin, 'Onları mutlaka yargılayacağız, bu parayı olacağız ve halka dağıtacağız. Kul hakkı yiyenden hesabını soracağım' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  partisince Ordu Cumhuriyet Meydanı"nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, meydandaki partililerin "Başbakan Kemal" diye tezahüratta bulunması üzerine sözlerine, "Allah"ın izniyle, halkın desteğiyle inşallah bir gün o da olacak. Kul hakkı yiyenlerden hesap sormak için, herkesin aş, iş sahibi olması için, fındık üreticisinin alın terinin karşılığını alması için inşallah başbakan olacağım" şeklinde başladı.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Fındığın bu bölge için, bütün Karadeniz için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Alın teri döküyor fındık üreticisi, alın terinin karşılığını yeterince alamıyor ama o alın terinin karşılığını yabancılar alıyor. Benim bir sözüm var, Kemal Kılıçdaroğlu olarak fındık üreticilerine sözüm var. CHP iktidarında fındık borsası Avrupa"da değil Karadeniz"de olacak. Dünya fındık fiyatını Karadeniz belirleyecek."

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Size Ordu"dan sesleniyorum. Bütün Türkiye"deki esnafa, çiftçiye, emekliye, işçiye, memura sözüm. Bu ülkede yaşayan her yurttaşa sözüm. Onları mutlaka yargılayacağız, bu parayı alacağız ve halka dağıtacağız. Öyle "kaçarız kurtuluruz" diye düşünmüş olabilirler. Söz veriyorum, dünyanın neresine giderse gitsin alıp getireceğim, Türkiye"de yargılayacağım. Kul hakkı yiyenden hesabını soracağım."

"CHP iktidarında kim yolsuzluk yaparsa, hesabını soracağım"

CHP"nin iktidara gelmesi halinde "gelir desteğinin kesileceğine dair" propaganda yapıldığını öne süren Kılıçdaroğlu, tam tersine gelir desteğini artıracaklarını, çünkü CHP iktidarı döneminde yolsuzluk yapılmayacağını belirtti.

Vatandaşların tek bir şeye inanmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, "CHP iktidarında kim yolsuzluk yaparsa sonuna kadar üstüne gidip hesabını soracağım. Çünkü bizim iktidarımızda kul hakkı yemeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.