Kocaoğlu: Siyaset, Eşi Dostu Zengin Etmek İçin Yapılmaz

Kocaoğlu: Siyaset, Eşi Dostu Zengin Etmek İçin Yapılmaz
Izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Siyaset, ülke için yapılır. Siyaset, partini yüceltmek için yapılır. Siyaset, para kazanmak için yapılmaz. Siyaset, eşi dostu zengin etmek için yapılmaz. Siyaset, insana hizmet için yapılır.' dedi.

Izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Siyaset, ülke için yapılır. Siyaset, partini yüceltmek için yapılır. Siyaset, para kazanmak için yapılmaz. Siyaset, eşi dostu zengin etmek için yapılmaz. Siyaset, insana hizmet için yapılır." dedi.

Izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Bornova Belediye başkan adayı Olgun Atilla’nın seçim bürosunun açılış törenine katıldı. Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Kocaoğlu, kürsüye, "Izmir Azizdir, Aziz Kalacak" sloganları eşliğinde çıktı.

"AILEM BENI EVE ALMAZ"

Ülkenin geleceğini kurtarmak için 30 Mart seçimlerinin çok önemli olduğunu kaydeden Başkan Aziz Kocaoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
“AKP adayı, belli sıkıntıları aşmak ve gündemi değiştirmek için yandaş basınla birlikte bizi bombardımana tabi tutmak istiyor. Kavgaya çekmek, dedikoduya sokmak için çaba gösteriyor. Biz, bu oyunlara gelmeyiz. Izmir’e nasıl gittiysem bugün de aynı Aziz ağabeyinizim. Bu iktidar, Izmir’e iyi bakmıyor. Izmirlinin 5 milyar liralık malını Özelleştirme adı altında sattılar. 11 senede 5 milyar 300 milyon liralık yatırım yaptılar. Biz 10 senede 6 milyar 138 milyon liralık yatırım yaptık. Onlardan 1 milyar lira daha fazla. 2012 yılında 37,5 milyar vergi verdik. Izmir’den alıyorlar, Izmir’e vermiyorlar. Malımızı satıyorlar. Bugün AKP adayının yerinde olsam ‘evden çıkmam diyeceğim’ ama hanım da çocuklar da eve almaz. Az buz oyla, dirençle bunların gideceği yok. 30 ilçeyi aldığımız gibi öyle bir fark atacağız ki bunlar, değil Izmir’de, Türkiye’de tutunamayacaklar. Bunların hakkından ancak Izmirli gelir.”

ENGIN’DEN “SANDIĞA GIDIN” ÇAĞRISI

Türkiye’nin geleceği için oyların sandıkta birleştirilmesi gerektiğini ifade eden CHP Il Başkanı Ali Engin de “Daha önce hangi partiye oy vermişseniz verin, bu defa 30 Mart’ta tarlalarımızın tekrar ekilebilmesi, fabrikaların çalışabilmesi, özgür basın ve gençlerimizin iş bulabilmesi için sandığa gidin. 2 kadın belediye başkan adayımız ve genç adaylarımız var. 90 yıllık çınar yenilenerek yoluna devam edecek, Türkiye’ye umut olacak. Inanıyorum ki yüzde 65 oy oranı ile Aziz Kocaoğlu’nu ve Olgun Atilla’yı belediye başkanı yapacaksınız.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.