Kamuoyunu Yönlendiren Araştırmalara İtibar Etmeyin

Kamuoyunu Yönlendiren Araştırmalara İtibar Etmeyin
MHP Genel Başkanı Bahçeli, seçim anketlerine ilişkin, 'Kamuoyu araştırması değil, kamuoyunu yönlendirme maksadıyla yapılan araştırmaların sonuçlarına itibar etmeyiniz' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Aksaray Kılıçarslan Parkında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimleri münasebetiyle MHP teşkilatı olarak Türkiye"yi il il, ilçe ilçe gezdiklerini söyledi.

 

Seçimlerin, iç ve dış tehditlerin arttığı, yaşanan sosyal ve ekonomik sorunların çözümsüzlüğe terk edildiği bir dönemde yapıldığını ifade eden Bahçeli, "Bu süreçte Türkiye"nin geleceği belirlenecektir. Bu süreçte milletimizin, önümüzdeki yıllarda siyaseten yeniden şekillenmesinin fırsat ve imkanı doğacaktır. Onun için bütün siyasi partilerimiz bu seçimlere özen göstermektedir" dedi.

 

Seçimlerin, bin 394 seçim çevresinde, 25 siyasi partinin katılımıyla gerçekleşeceğini ifade eden Bahçeli, Aksaray"da seçime katılan siyasi partilere ve onların adaylarına başarılar diledi.

 

30 Mart"ta sandığa gidişin coşku ve heyecanla olması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, sandık görevlilerinin olası olumsuzluklara dikkat etmesinin önemine işaret etti.

 

Milliyetçi hareketin oylarıyla, milliyetçi hareketin sırtında kurban keserek hak yiyenlerin yıllarca iktidar olduğunu savunan Bahçeli, şöyle devam etti:

 

"Artık buna fırsat vermeyelim. Türkiye"nin önümüzdeki döneminde Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye"nin geleceğini belirleyen tek siyasi kurum olmalıdır. Kamuoyu araştırması değil, kamuoyunu yönlendirme maksadıyla yapılan araştırmaların sonuçlarına itibar etmeyiniz. Bazılarını görüyoruz, diyorlar ki "Türkiye genelinde bilmem ne şirketinin yaptığı araştırma sonucu", bilmem ne gazetesinde veya televizyonunda her gün yayınlanıyor. Ne olmuş, 3 bin 500 denekle yani anketörle araştırma yapılmış, "Bilmem ne partisi yüzde 49 almış, bilmem ne partisi yüzde 32 almış, Milliyetçi Hareket Partisi ise işte şuralarda." Bu araştırmayı yapanlar, paraya boğulup emeğini satanlar, Aksaray"a gel de şuradaki 10 binleri gör. Bunlar parayla anketör değil, bunlar milli iradenin, bu aziz milletin evlatları."

 

"Nüfusun yüzde 59"u yoksulluk sınırının altında"

 

Türkiye"de milli ve manevi değerlerin tahrip edildiğini, ülkede üniter milli devlet yapısının ve toprak bütünlüğünün sarsıldığını ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:

 

"Türkiye"de sosyal ve ekonomik sorunlar, çözümsüzlüğe terkedilmiş ve insanlarımız bu güzel ülkede yaşamaktan ıstırap çekiyor. Adalet ve Kalkınma Partisi"nin 11 yıllık iktidarı döneminde 4 önemli konuyu dikkatinize sunmak istiyorum. Bu iktidar döneminde, birinci temel sorun; açlıktır, ikinci temel sorun adaletsizliktir, üçüncü temel sorun asayişsizliktir, dördüncü temel sorun da ahlaksızlıktır. Şu an herkes araştırabilir inceleyebilir, bugünkü iktidarın verilerini de dikkate aldığınız zaman 76 milyon nüfusa ulaşmışız. Bu nüfusun yüzde 59"u yoksulluk sınırının altındadır. Bu, 44 milyon insan demektir. Bunun içerisinden açlık sınırı altında kalan ise 13 milyondur." 

 

İktidarın siyasi ömrünü tamamladığını, ülkeyi yönetemez hale geldiğini iddia eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Bu kararı önce Adalet ve Kalkınma Partisi"ne oy vermiş olan kardeşlerim düşünmelidir. Ama biz bir milat çiziyoruz ve diyoruz ki; 17 Aralık 2013, Türkiye"yi felakete sürükleyen, toplumsal hareketleri azdıran, iç kargaşaya götüren gerilim ve kavgaları arttıran, kardeş kavgasıyla çatışmayı Türkiye"ye getiren ve bin yıllık kardeşliğimizi ve toprak bütünlüğümüzü bölünme eşiğine sürükleyen bir tarih olarak yerini alacaktır. 17 Aralık bir kara gündür. 17 Aralık Adalet ve Kalkınma Partisi için bir kara yüzdür. Adalet ve Kalkınma Partisi 17 Aralığı ortadan kaldırmadan, 17 Aralığın yolsuzluk ve rüşvetinin hesabını sormadan, Türkiye"yi yönetme şansı kalmamıştır. Recep Tayyip Erdoğan tükenmiştir, gelecekte iktidar imkanlarını da kaybedecektir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.