İlk Defa Oy Kullanacak Yüzlerce Genç CHP'ye Katıldı

İlk Defa Oy Kullanacak Yüzlerce Genç CHP'ye Katıldı
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen törenle 30 Mart yerel seçimlerinde ilk defa oy kullanacak yüzlerce genç CHP’ye katıldı.

Törende konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, “Doğduğunuzdan beri bir AVM cinneti, bir rezidans cinneti gördüğünüzün; kültürel kalelerimizin polis karargâhına çevrildiği günleri yaşadığınızın farkındayım. Ama bugün bu yaşananlardan sizin de farkında olduğunuzu görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bizim Türkiye’ye güzel bir süreç yaşatmak için, Berkinlerin ve Burak Canların yaşadığı günler olması için genç insanlara daha fazla ihtiyacımız var” dedi.

30 Mart yerel seçimlerinde ilk defa oy kullanacak yüzlerce genç, www.ilkoyumsarıgule.com adlı internet sitesi üzerinden bir araya gelerek CHP’ye katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nda bugün düzenlenen temsili törenle yaşları 18 ila 20 arasında değişen 450 genç, CHP’li oldu. CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın rozetlerini taktığı gençler, Cumhuriyet Halk Partisi’nin birleştirici gücüne inandıklarını belirterek Türkiye’nin geleceği için mücadele edeceklerinin sözünü verdi. CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, gelişmiş ülkelerde 30’lu yaşlarda başbakanların olduğunu ancak Türkiye’de durumun çok farklı olduğunu söyledi. Salıcı, törenle CHP’ye katılan gençlerin neredeyse tamamının AKP iktidarı döneminde dünyaya geldiğini belirterek, “Bu siyaset geleneği, 1994 yılında geldi.  Umutsuz olmayın doğduğunuzdan beri gördüklerinizin iyi şeyler olmadığının farkındayım. Doğduğunuzdan beri bir trafik sıkışıklığı, bir AVM cinneti, bir rezidans cinneti gördüğünüzün; yeşil alan, kültürel alan bulamadığınızın farkındayım. Kültürel kalelerimizin polis karargâhına çevrildiği günleri gördüğünüzün farkındayım. 12 tane ağaç için bu ülkede ciddi protestonun ortaya çıktığı ve demokrasi kültürüne katkı sağladığı günleri gördünüz. Onlarında farkındayım ama önemli olan benim farkında olmam değil güzel olan taraf sizin farkında olmanız. Bizim yeni dimağı açık genç insanlara daha fazla ihtiyacımız var. Türkiye’ye güzel bir süreç yaşatmak için, Berkin’in ve Burak Can’ın yaşadığı günler olması için hepimizin daha genç insanlara ihtiyacı var. Hoş geldiniz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.