Ey hoca bu ülkeyi karıştırma huzurunu bozma

Ey hoca bu ülkeyi karıştırma huzurunu bozma
Başbakan Erdoğan, 'Ey hoca, Siyaset yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap ama bu ülkeyi karıştırma, huzurunu bozma' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Burdur Cumhuriyet Meydanı"nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 30 Mart"ta eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir seçim yapılacağını belirterek, "Eski Türkiye demek yeniden koalisyon dönemleri demektir, yeniden kriz demektir, kaos demektir, yeniden gerilim, bunalım demektir. Eski Türkiye demek yolsuzluk, yoksulluk demektir, yeniden yasaklara dönüş demektir. Eski Türkiye demek, içine kapanmış, iddiaları olmayan, hedefleri olmayan, projeleri olmayan dünyada esamesi okunmayan bir Türkiye demektir" dedi.

"Bu adı paralel yapı olan virüs bizi, birliğimizi bölmek için ortaya çıktı" ifadelerini kullanan Başbakan Erdoğan, "Ama başaramayacaklar. Sizin bu birliğiniz, sizin bu beraberliğiniz, sizin bu kardeşliğiniz, sizin yeniden büyük Türkiye anlayışınız buna fırsat vermeyecek" şeklinde konuştu.

"Onlar montajcı"

Başbakan Erdoğan, "Onlar montajcı, montajcı. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış, ama bunlarınki yatsıya kadar sürmedi, geldi bir saba rüzgarı bunu aldı götürdü, söndü" dedi.

"CHP bu ülkede nemenem işler çevirdi"

27 Mayıs 1960 darbesinin hemen sonrasında Eskişehir"de halka dağıtılan Eskişehir Örfi İdare Kumandanlığının "Ankara"daki bütün hükümet erkanı ve Demokrat Parti başkanlarının beraberlerinde 12 uçak dolusu altın mücevaratı ve parayı yurt dışına kaçırmaktayken yakalandıkları" iddiasının yer aldığı tebliğini gösteren Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu ülke hangi badirelerden geçti, bu CHP bu ülkede nemenem işler çevirdi. Hep bunların arkasından, hep bunlardan istifade ederek Türkiye"de iktidar olmaya çalıştı."

"Ey hoca, eğer bir yanlışın yoksa Pensilvanya"da durma"

Başbakan Erdoğan, "Ey hoca, eğer bir yanlışın yoksa Pensilvanya"da durma" diyerek, "Senin vatanın Türkiye ise buyur Türkiye"ye, vatanına gel. Siyaset de yapacaksan çık meydanlarda siyaset yap ama bu ülkeyi karıştırma, huzurunu bozma. Ulusal güvenliğimizi tehdide yönelik birçok provakatif eylemelerin içinde bulunma" şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Okyanus ötesinden CHP"nin Hocası, bu Genel Müdür"ün eline bir montaj ses kaydı verdi. Önceki rezaletlerden ders almayan Genel Müdür, şimdi de eline tutuşturulan bu montajla işi idare etmeye çalışıyor. Çünkü bu senaryoda Hocası ona bu görevi verdi."

"Hangi ülke adına bu dinlemeleri yaptınız?"

Başbakan Erdoğan, "Savcıya soruyorum, sen hangi ülke adına bu dinlemeleri yaptın? Polise de soruyorum, tabii polis derken tüm polisleri değil bu işi yapanları kastediyorum, o dinlemeleri, ey polis sen hangi ülke adına yaptın? Benim ülkemin, Türkiye Cumhuriyeti"nin en mahrem bilgileri başka ülkelerin adına çalışan casuslar tarafından dinleniyor, servis ediliyor ve bu ülkenin savcısı, hakimi hala buna kayıtsız kalıyor" diye konuştu.

Üç yıldan fazla bir süre, Selam Örgütü adı altında Mavi Marmara şehitlerinin ailelerinin de telefonlarının dinlendiğini belirten Başbakan Erdoğan, "Şu alçaklığa, ihanete bakar mısınız? Bunu niye dinlerler, soruyorum niye dinlerler? Sizden bunları dinlemenizi, takip etmenizi kim istedi? Ne adına dinlediniz? Neye hizmet etmek için dinlediniz?" dedi.

"Adam yargıda yapılanmış, polisin içinde yapılanmış"

Başbakan Erdoğan, "Şimdi CHP"nin genel müdürü ikide bir çıkıyor diyor ki, "Sen hükümetsin kontrol et. Casusluk denilen bir olay var, ajanlık denilen bir olay var. Adam yargıda yapılanmış, polisin içinde yapılanmış. Sen diyorsun ki devletin bu resmi polisi, e bu da yargıda. Ona güvenmeyeceksin, buna güvenmeyeceksin. Gerekli müdahaleyi yaptığın zaman da o zaman kalkıp bağırıp çağırıyorsun." ifadelerini kullandı.

"Türkiye"nin istiklalini kasetle esir almaya çalışıyor"

Başbakan Erdoğan, "CHP içinde kasetle, şantajla sonuç alabildiğini gören CHP genel müdürünün şimdi de Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, Türkiye"nin istiklalini kasetle esir almaya çalışıyor" dedi.