Erdoğan'a Karşı Bir Yarış Var

Erdoğan'a Karşı Bir Yarış Var
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Yalova'da yenilenen seçimlere de değinerek, 'Belediye başkanı yok orada, Erdoğan'a karşı bir yarış var' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında Yalova"da yenilenen seçimlere de değinerek, mazbatasını almış bir belediye başkanı olmasına rağmen, Ankara"dan birilerinin devreye girerek, bu seçimlerin iptal edildiğini söyledi.  

 

Yalova"ya devletin bütün imkanlarının yığıldığını savunan Kılıçdaroğlu, kendisinin de Yalova"ya gittiğini ve her yerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın fotoğraflarını gördüğünü anlattı.

 

"Belediye başkanı yok orada, Erdoğan"a karşı bir yarış var" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

 

"Devletin bütün imkanları oraya yığılmış. Ama Yalova"ya ve Yalovalılara yürekten teşekkür ediyorum. Milli irade rüşveti kabul etmedi. Dedi ki "yok arkadaş biz bir sefer oyumuzu kullandık, belediye başkanımızı seçtik, mazbatasını aldı, şimdi sen devletin zoruyla ve baskısıyla ve bütün imkanlarını buraya yığarak, benim oyumu değiştirmek istiyorsun, kusura bakma ben oyumu değiştirmem" dedi. Yalovalılar dik durdular, onurlu durdular hepsine yürekten teşekkür ediyorum." 

 

Kılıçdaroğlu, seçimler sırasında AK Parti gözlemcisi olan bir görevlinin kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini belirterek, Allah"tan rahmet diledi.  

 

Yalovalılar"ın "rüşvete teslim olmadıklarını" belirten Kılıçdaroğlu, Yalovalılar"n Başbakan"ın mitinginde "bir vizyonsuzluk" gördüklerini ileri sürdü. 

 

CHP"nin Soma için verdiği önerge

 

Daha önce "Yalancıdan Başbakan olmaz" dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, bir politikacının eğer halk adına çalışıyorsa, ülkeyi yönetmeye talipse, her koşulda halkına doğruyu söylemesi gerektiğini vurguladı. 

 

CHP Milletvekillerinin Soma faciası olmadan bir "Araştırma Önergesi" verdiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Başbakan"ın bu önerge için "içinde Soma sözcüğü yok" dediğini aktardı.

 

Başbakanın önergeyi okumadığını savunan Kılıçdaroğlu, okuduğu zaman Soma sözcüğünün geçtiğini göreceğini söyledi.

 

Bütün inançların ortak temelinin ahlak olduğunun da altını çizen Kılıçdaroğlu, ahlaklı ve imanlı insanların asla yalan söylemeyeceğini ifade etti.

 

"Yalanı söylediğiniz andan itibaren bütün topluma hakaret etmiş oluyorsunuz" vurgusunu yapan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

 

"Erdoğan"ın en tipik özelliği korkak olması ve yalancı olmasıdır. Bugünlerde Yalova seçimlerinden sonra şuna da bir bakın, mor rengin pek çok tonları vardır. Yalova seçiminden sonra mor renginin tonlarını görmek istiyorsanız, Erdoğan"ın yüzüne biraz dikkatle bakacaksınız. Bütün tonları orada göreceksiniz. Hala kalkmış diyor ki "seçimlerde biz başarılıyız." 2 milyon oy kaybettin kardeşim, senin dışında oy kaybeden bir parti olmadı, hala diyor "biz başarılıyız." Ne dedik? Yalancıdan başbakan olmaz. Ama yalancıdan adam da olmaz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.