Çifte Standart Uygulamadım

Çifte Standart Uygulamadım
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, zulüm nereden gelirse gelsin zalimi kınadığını, çifte standart uygulamadığını bildirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın Sakarya"daki mitinginde yaptığı konuşmaya yanıt verdi.

 

Erdoğan"ın "ABD Dışişleri Bakanı Kerry, "Otur oturduğun yerde, Gazze"ye gidemezsin" deyince tükürdüğünü yaladığını ve Gazze"ye gidemediğini ileri süren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

 

"Kendi zavallılığını gözlerden gizlemek için  "Sen İsrail"i kına, Esad"ı kına" demiş. Ben Kemal Kılıçdaroğlu olarak, ailece tatil yaptığın, kankan, dostun Esad ile madalyasını taşıdığın İsrail ve İsrail"in Filistin"e zulmü, saldırısı dahil olmak üzere, Filistin"e, halka, zulüm nereden gelirse gelsin, halkı ezen, baskı altına alan zalim kim olursa olsun hepsini kınadım, senin gibi çifte standart uygulamadım. Peki sen, 10 Haziran 2005"te Musevi Komitesi Başkanı tarafından boynuna takılan "Yahudi Cesaret Madaylası"nı hala boynunda taşıyacak mısın? Hadi bir kez sözünün eri ol, boynuna takılan "Yahudi Cesaret Madalyası"nı çıkar, iade et. Ayrıca, Filistinlilere bomba yağdıran  İsrail jetlerinin yakıtını kes, Türkiye üzerinden İsrail"e savaş uçağı yakıtı göndertme."

 

Erdoğan"ın, 23 Mart 2013" te "Gazze"ye gideceğim" dediğini, 14 Nisan 2013’te "Tarih kesinleşti Mayıs sonu gibi Gazze"ye gideceğim" ifadesi kullandığını belirten Kılıçdaroğlu, "Ağzından çıkanı bir kez kulağın duysun. Ama hatırlayamazsın, hatırlamak işine gelmez, hatırlamaya cesarette edemezsin" ifadesini kullandı.

 

ABD Dışişleri Bakanı Kerry"nin, 21 Nisan 2013"te "Gazze"ye Gitme" dediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti:

 

"Sen  ne yaptın? "Kerry’nin demeci hiç şık değil" dedin. Kerry ne yapmalıydı, şık olsun diye sana Obama gibi beyzbol sopası mı göstermeliydi? Bu arada kof kabadayılığı da sürdürdün, bir kez daha "Haziran"da Gazze’ye gideceğim" dedin. Bugün 17 Temmuz 2014 Recep Bey. Üçüncü kez Gazze"ye gideceğim demenin üzerinden iki haziran geçti, sen hala Gazze"ye gidemedin. Sadece palavra attın, yalan söyledin, göz boyadın, her zaman yaptığın gibi milleti kandırmaya çalıştın. Bir de kalkmış "Ben cumhurbaşkanı olacağım’ diyorsun. Senden cumhurbaşkanı olmaz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.