Bu montajların nasıl yapılabileceğini ortaya koyacağız

Bu montajların nasıl yapılabileceğini ortaya koyacağız
Başbakan Erdoğan, 'Şahsımla alakalı tamamen uydurma bir kaset yayınlamaya kalktılar. Bu montajların nasıl yapılabileceğini ortaya koyacağız' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya Yolu Fen Lisesi Kavşağı"nda Malazgirt Bulvarı açılış töreninde yaptığı konuşmada, açılışı yapılan 1071 Malazgirt Bulvarı"nın, bu bulvar üzerinde yer alan 5 köprünün, 3 alt geçidin, 1 yaya üst geçidinin çevre düzenlemelerinin tüm Ankaralılara, halka hayırlı olması dileğinde bulundu.

Konuşması sırasında ""Dik dur eğilme, bu millet seninle"" sloganları üzerine Erdoğan, ""Hiç endişe etmeyin, sizler bizimle beraber olduğunuz sürece evvelallah onlar eğilecekler. Müfteriler eğilecekler. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bunlarınki yatsıya kadar bile yanmadı" dedi.

""(İstemezük) tavırlarından vazgeçmediler""

Bulvarın ODTÜ"den geçen bölümüne engel olmak için ortaya konan şiddeti, vandallığı, çirkinliği tüm Ankara ile Türkiye ile gördüklerini, takip ettiklerini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

""Bahaneleri neydi? Güya ağaç kesiliyormuş. Öyle olmadığını, tam tersine proje kapsamında çok sayıda ağaç dikileceğini, yeşillendirme yapılacağını söylememize rağmen "istemezük" tavırlarından vazgeçmediler. Biz bu tavrın yabancısı değiliz. Bir İstanbullu olarak boğaz köprülerinin hepsinde de aynı tavrı gördük. Şimdi üçüncü boğaz köprüsüne, Yavuz Sultan Selim Köprüsü"ne de aynı şekilde "istemezük" diyorlar. Kim bu zihniyet? CHP zihniyeti ve onun solundaki zihniyet. İstanbul"daki yeni havalimanı konusunda aynı şeyi yapıyorlar "istemezük." Marmaray"da aynı şeyi yaptılar "istemezük", isteseniz de istemeseniz de biz bunları inşa ede ede Türkiye"yi büyütüyoruz.""

""Bunlar yapılanı görmez""

Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

""İnşaat aşamasında yeri değiştirilen birkaç yüz ağacı bahane ederek engellemeye çalıştıkları 1071 Malazgirt Bulvarına ne kadar ağaç dikildi biliyor musunuz? Yolun refüjlerine ve çevresine 105 bin çalı, 177 bin çiçek, 75 bin metre kare çimen, bin 22 adet 15-25 yaş arası ıhlamur ağacı, 3 bin 105 adet de büyük boylu sedir, karaçam, göknar, mavi ladin türü ağaç dikildi. Şimdi soruyorum kim çevreci? Bu gençler aldanmış, bu gençler aldatılmış, bu gençler farklı gözlüklerle dünyaya bakıyorlar. Maalesef. Peki şu güzellikleri görecekler mi? Takdir edebilecekler mi? Buyrun ağaçlar, yemyeşil çimler. Asla, çünkü bunlar yapılanı görmez. Sadece engel olmaya çalışır. Bunlar daha şu ağaçları yerlerinden sökmeye çalışırlar. Ortada bırakırlar, bunlar bir yerleri taşlamak için bir bakıyorsunuz parke taşlarını da sökerler. Ellerinde molotof kokteylleriyle esnaflarımızın dükkanlarındaki cam, çerçeveyi indirdiler. Bunlar halkını da sevmez, vatandaşını da sevmez.""

"Paralel yapı milletimizi aldattı"

Başbakan Erdoğan, dün gazetelerde binlerce kişinin dinlenmesiyle ilgili haberlerin yer aldığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O malum paralel yapı inkar etti, "Hayır, bunu savcılar yapmadı" dedi, o savcıları manşete aldı. Bugün İstanbul Başsavcısı açıklama yaptı, 3 bine yakın insanın dinlendiğini, bunun daha fazla olabileceğini açıkladı. Bunlarda yalan var, bunlarda takiye var, bu paralel yapı dini istismar etmek suretiyle milletimizi aldattı ve aldatmaya devam ediyor. Tabanda o halisane duygularla olan vatandaşlarımızı aldattılar, onları kandırdılar. Samimi vatandaşımız, samimi duygularıyla yeri geldi zekatını bunlara verdi, yeri geldi kurbanlık koyununu bunlara verdi. Ama onlar bu zekatı da bu kurbanı da ne yazık ki yerinde değil tam aksine işte bu şekildeki akla hayale gelmez ihanet çalışmalarının içerisinde kullandılar. Dün de şahsımla alakalı tamamen uydurma, tamamen montaj bir kaset yayımlamaya kalktılar. Bunlar her şeyi yapar. Ulusal ve uluslararası bütün teknolojiyi kullanarak bunu yapar. Şimdi kısa bir zamanda bu montajların nasıl yapılabileceğini aynı şekilde biz sizlere ortaya koyacağız, bunları göreceksiniz ve nasıl olduğunu göreceksiniz. Bunu CHP de MHP de diğerleri de görecek." 

"Amaç büyüyen Türkiye"nin önünü kesmek"

Mayıs ve Haziran aylarında çevre ve ağaç bahanesiyle her türlü isyancı girişimin İstanbul gibi Ankara"da da yaşandığını anımsatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"İstanbul"da duvarlara ne yazdılar biliyor musunuz o olaylarda? "Zulüm 1453"te başladı" dediler. Düşünebiliyor musunuz, böyle bir ihanet olabilir mi, böyle bir ihanet şebekesi olabilir mi, hainlere bakın. Ecdadını inkar eden bu tür hainlerle şu anda bakıyorsunuz ne yazık ki yeri geliyor MHP de kol kola geziyor. Ankara"da bayrağımızı yaktılar bunlar. Hakkari"ye gitti bu CHP, Türk Bayrağı"nı sallandıramadı. Dikkat edin, hedef aldıkları yerler hep aynı. Bir düşünün İstanbul"a kurulacak havalimanından, üçüncü köprüden, Kanal İstanbul"dan, nükleer santrallerden, enerji anlaşmalarımızdan, finans anlaşmalarımızdan kim, niye rahatsız oldu? Türkiye"nin Orta Doğu"da, Balkanlar"da, Afrika"da, Asya"da itibar, güç sahibi olması kimi, niye rahatsız eder? Sizin işinizi, aşınızı, ekmeğinizi, evinizi özellikle bunları büyütmeniz kimi rahatsız eder? İşte 12 yıldır Türkiye"de cunta kurup darbeye kalkışanlar da terörü azdırmaya çalışanlar da Gezi olaylarında şehirleri yakıp, yıkanlar da en son olarak paralel yapı da aynı amaç için çalışıyor. Amaç gelişen, büyüyen, güçlenen Türkiye"nin önünü kesmektir. Amaç, ufku genişleyen, küllenmiş medeniyet tasavvuru yeniden canlanan, kendine olan güveni yeniden artan milletimizi yeniden içe kapamaktır."

"Biz eser üretiyoruz, onlar laf üretiyor" 

Yerel seçimlere 33 gün kaldığını ifade eden Başbakan Erdoğan, "Otuz üç gün ben sizlerden özel bir gayret istiyorum, bu gayrete var mıyız? Özellikle hanım kardeşlerim var mıyız? Gençler var mıyız? Tüm vatandaşlarıma sesleniyorum; kapı kapı dolaşmaya var mıyız?" diye konuştu. 

Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek olmak üzere bulvarın yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Başbakan Erdoğan, "1071 Malazgirt Bulvarımız tüm köprüleriyle, kavşaklarıyla Ankaralılara hayırlı olsun, coşkunuz daim olsun, 30 Mart bir milat olsun" diyerek açılış kurdelasını katılımcılarla birlikte kesti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.