Biz Siyaseti Allah İçin Yaptık

Biz Siyaseti Allah İçin Yaptık
AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan, 'Biz siyaseti Allah için, millet, vatan için yaptık' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin tarafından açıklanan ve tüm AK Partili milletvekillerinin imzasıyla cumhurbaşkanlığına aday gösterilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, "Biz siyaseti ikbal için yapmadık, makam, mevki, rütbe, paye için yapmadık. Biz siyaseti, Allah için, millet için yaptık. Biz siyaseti vatan, bayrak, istiklalilimiz ve istikbalimiz için yaptık" dedi.

 

"Biz, "seçildikten sonra bizi unutmasın" diyen tüm unutulmuşlar, tüm terkedilmişler, kimliği, kültürü, hakları, özgürlükleri tüm elinden alınmışlar için siyaset yaptık" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Onlar itelediler, onlar tahkir ettiler, dışladılar, biz daha da azmettik. Her darbeyle daha da güçlendik. Tüzüklerle, manşetlerle çarpışarak, darbelere göğüs gererek büyüdük. Kriterimiz her zaman Hakk oldu. Kimin ne dediğine değil, Hakk"ın ne dediğine, adaletin ne dediğine, milletin ne söylediğine baktık" şeklinde konuştu.

 

"Bu ülke bize oy verenler kadar vermeyenlerin de ülkesi"

 

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

"Bu ülke bize oy verenler kadar vermeyenlerin de ülkesidir. Biz, Türkiye"yi onlar için de büyüttük. Bu güzel ülke bizi sevenler kadar sevmeyenlerin de ülkesidir. Bu güzel ülkede hakları, özgürlükleri, kazanımları 77 milyon için büyüttük."

 

"Biz bir çığır açtık, bir kapıyı araladık"

 

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "O kadar ileri gittiler ki Türkiye"de gündem belirlemek, Türkiye"yi azarlamak, Türkiye"ye kibirle parmak sallamak istediler. İşte biz siyasi tarihimiz boyunca, cesaretle, korkmadan, çekinmeden "Siz kimsiniz" sorusunu sorduk. Evet. Siz kimsiniz? İçeride ve dışarıda, siz kimsiniz? Bize tepeden bakma, bize kibirle bakma cüretini nereden buluyorsunuz? Size bu hakkı kim veriyor?" ifadelerini kullandı.

 

Bu ülkenin gençlerine özgüven aşıladıklarını belirten Erdoğan, "Bu ülkenin çocuklarına aydınlık bir gelecek umudu aşıladık. Bu aziz millete hayal gibi görünen seviyelerin ulaşılabilir olduğunu gösterdik. Biz bir çığır açtık, bir kapıyı araladık" diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanının Meclis tarafından değil halkın bizzat kendisi tarafından seçilmesinin basit, teknik bir değişiklik olmadığını belirten Erdoğan, "Bu sadece yöntemin değişmesi değildir. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi, bir tarihin, vesayetler tarihinin bu ülkede kapatılmasıdır, bunu böyle bilelim" dedi.

 

"Vesayetler dönemi de kapanmış olacak"

 

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "10 Ağustos"ta sadece 12. Cumhurbaşkanı seçilmeyecek, cumhurbaşkanın halk tarafından seçilmesiyle aynı zamanda kara bir dönem, vesayetler dönemi de kapanmış olacak" dedi.

 

"Siyasi iktidarın karşısında duracak, halka karşı devleti temsil edecek bir cumhurbaşkanı seçmiyoruz, halkın seçtiği, halktan bir cumhurbaşkanı göreve gelecek, fark bu" ifadelerini kullanan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

"Eğer milletim takdir eder Türkiye Cumhuriyeti"nin 12. cumhurbaşkanlığına bu kardeşinizi getirirse, şunu herkesin bilmesini istiyorum, devletle milleti kucaklaştıran, milletinin çıkarlarını gözeten, milletin ve demokrasinin tarafını tutan bir cumhurbaşkanı seçilmiş olacaktır. 10 Ağustos"ta eğer seçilirsek, herkes bilsin ki, asla bir kesimin, bir partinin değil, Türkiye Cumhuriyeti"nin cumhurbaşkanı olacağız. Bize oy versin ya da vermesin herkesin cumhurbaşkanı olacağımdan kimsenin endişesi olmasın."

 

"Paralel devlet yapılanmasına asla müsamaha göstermeyeceğiz"

 

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Milletin birliğinin yanında, ulusal güvenliğimizi tehdit eden tüm girişimlere karşı cumhurbaşkanının birincil derecede görevi vardır. Paralel devlet yapılanmasına asla müsamaha göstermeyeceğiz. Ülkemizin bağımsızlığını hedef alan bu maşa örgütle en üst düzeyde mücadele etmeye devam edecek ve bu mücadeleden zerre kadar taviz vermeyeceğiz. Bu kirli yapıyı hukuk içinde tamamıyla ve hızlıca tasfiye edeceğiz." şeklinde konuştu.

 

"Çözüm sürecinin sekteye uğramasına müsaade etmeyiz"

 

Erdoğan,  "Bugüne kadar Türkiye"ye, aziz milletimize, istiklalimize, istikbalimize yapılan her türlü saldırıya karşı dik durduk, göğüs gerdik, asla taviz vermedik. Bu mücadelenin aynı şekilde, aynı kararlılıkla, hatta daha da güçlü bir şekilde süreceğinden kimsenin bir endişesi, şüphesi olmasın. Bizim için cumhurbaşkanlığı makamına çıktığımız zaman orası bir dinlenme makamı asla olamaz, olmayacaktır. Çözüm sürecini bedeli her ne olursa olsun sürdüreceğimizi defaatle ifade ettim. Allah nasip ederse, cumhurbaşkanlığımızda da çözüm sürecinin sekteye uğramasına asla müsaade etmeyiz, edemeyiz. Türkiye"nin çözümden, barıştan ve kardeşlikten başka hiçbir seçeneği yoktur" şeklinde konuştu.

 

"Bizim büyük davamız, fani isimler, fani şahsiyetler üzerine değil, baki hakikatler üzerine inşa edilmiş, bugüne böyle gelmiştir ve böyle de gidecektir" diyen Erdoğan,  "Recep Tayyip Erdoğan olmadığında AK Parti"nin olmayacağını düşünen varsa, o bu davayı anlayamamıştır" ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan, "Gözümüz arkada değil ve olmayacak. Arkada güçlü bir geleneğin olduğunu biliyorum. Arkada bu davayı omuzlayacak kahramanların olduğunu biliyorum" dedi.

 

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Daha dinamik, ortaya dirayetini koyacak bir parlamento yapısı kimseyi rahatsız etmesin. Üç dönem kuralının AK Parti"de taviz verilmeden muhafaza edileceğini biliyor, buna yürekten inanıyorum" diye konuştu.

 

Erdoğan, "Eğer seçilirsek, birbirimizden kopmayacağız, Türkiye"nin istikametini belirlerken her aşamada ve her kademede birlikte olacağız, partimizle hükümetimizle birlikte hareket edeceğiz. Birlikte geldik, birlikte yürümüye devam edeceğiz" dedi.

 

Başbakan Erdoğan, "Bu bir veda değildir, bir kapanış, bir bitiş değildir. Bu, bizim için çok farklı bir an, işte bu bir hatime değil inanıyorum ki bir fatihadır, bir açılıştır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.