Antalya İkinci Çanakkale Savaşını Kazandı

Antalya İkinci Çanakkale Savaşını Kazandı
Resmi olmayan sonuçlara göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Menderes Türel ile AB Bakanı Çavuşoğlu, vatandaşları selamladı.

Resmi olmayan sonuçlara göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Menderes Türel ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanlığı önünde partililerle bir araya geldi.

 

AK Parti İl Başkanlığı önünde toplanan partililer, resmi olmayan sonuçlara göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını Türel"in kazanmasını kutladı. Bakan Çavuşoğlu, Menderes Türel ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, alanda kendileri için kurulan platforma çıkarak vatandaşları selamladı. 

 

Bakan Çavuşoğlu, üç aydır gece gündüz çalışarak seçimlerde büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi. Menderes Türel"in kaldığı yerden Antalya"ya hizmet edeceğini belirten Çavuşoğlu, Türel"in hizmetin ustası ve Antalya sevdalısı olduğunu dile getirdi. Türel"in Antalya"ya olan hizmet borcu nedeniyle Ankara"daki kritik görevini bıraktığını anlatan Çavuşoğlu, Türel"de bu hizmet borcunu ödeyecek yeterli bilgi, birikim ve yürek olduğunu vurguladı. 

 

Antalya"nın "CHP"nin kalesi" şeklinde tanımlanmasını eleştiren Çavuşoğlu, Antalya"da AK Parti"nin daima birinci parti olarak sandıktan çıktığını ifade etti. Çavuşoğlu, Akseki ve Gazipaşa ilçelerini de kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. 

 

Antalyalıların, ideolojiye şehrini kurban etmediğine işaret eden Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

 

"Antalyalılar, artık kentini sloganlara feda etmiyor. Antalyalılar şehri çalışan insanlara emanet ediyor. Akaydın"a, Antalyalılara belediyeciliği özlettiği için teşekkür ediyoruz. Akaydın yalanla geldi dün akşam da yalanla gitti. Dün akşam "Çavuşoğlu sandıkların yeniden açılmasını istemiş" şeklinde söz sarf etmiş. Yalanın kuyruklusu. Bir milletvekili, bakan sandıkları tekrar açtırıp saydırabilir mi? Böyle bir yetkisi var mı? Akaydın, oraya gençlik kollarını çağırarak olay çıkartmaya çalıştı."

 

"Akaydın çirkeflikle geldi, çirkeflikle gitti" diyen Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"2009 yılında Türel"e yaptığı çirkefliği hatırlıyoruz ama biz onlar gibi değiliz. Medeni davranacağız. İnsan gibi devir teslim yapmasını bileceğiz. Onlar gibi Türk bayrağını indirip CHP bayrağını asmayacağız. Ay-yıldızlı bayrağı Antalya belediye binasında dalgalandıracağız. Bizim farkımız bu. Hiç merak etmeyin."

 

Antalya bu güveni boşa çıkarmadı

 

Türel ise Antalya"nın önemli bir seçim yarışını geride bıraktığını, aydınlık bir geleceğin sabahına uyandığını söyledi. Antalya"nın büyük hedeflerle dolu yürüyüşüne başladığını anlatan Türel, kentin cumhuriyete sözde değil, özde sahip çıktığını kaydetti. Antalya"nın demokrasinin kalesi olduğunu gösterdiğini dile getiren Türel, Antalyalıların yalan ve iftira siyasetine en güzel cevabı verdiğini vurguladı.

 

Milletin "yalancılara güle güle" dürüstlere "hoş geldin" dediğini belirten Türel, "Bize inanan, güvenen, baskılara boyun eğmeyen yiğit insanlara teşekkür ediyoruz. Bu seçimde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, içeride ve dışarıda bir sürü cephede mücadele verdi. Milletine güvendi. Antalya bu güveni boşa çıkarmadı ve seçimlerde tarih yazdı. Antalya"nın yeni miladı bize destek veren kardeşlerimizdir" dedi. 

 

Antalyalıların yalancılara seçim kazandırmak için memlekete ihanet edenleri yendiğini ifade eden Türel, şöyle konuştu:

 

"Seçim boyunca Antalya"da hakaret ve iftira kampanyası yürütüldü. Ben ve ailem hakkında etmedikleri söz kalmadı. Antalya, insanlıktan çıkarak siyaset yapılacak bir yer değildir. Nezaket sınırları dışında bir seçim kampanyası yürütüldü ama Antalya teslim olmadı. Antalya, geleceğini çalmak isteyenlere teslim olmadı. Antalya Yörük ateşini yaktı, göğsünü siper etti ve ikinci Çanakkale Savaşı"nı kazandı. Antalya, onurunu ve gururunu korudu. Antalya"da tarihe yeni bir sayfa açıyoruz. Biz seçimi kazandığımız gün Antalya Büyükşehir Belediyesi binasında Türk bayrağını indirenlerden olmayacağız. Artık belediye binasında şanlı Türk bayrağı dalgalanacak. Antalya"da artık gün bir başka doğacak." 

 

Bakan Çavuşoğlu ve Türel, daha sonra üstü açık otobüsün üzerinde şehir turu yaparak, vatandaşları selamladı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.