Ajan Provokatörlere Aldırış Etmeyiniz

Ajan Provokatörlere Aldırış Etmeyiniz
MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'Bütün siyasi partilere sesleniyorum. Bu ajanlara, kışkırtmacılara ve ajan provokatörlere hiç aldırış etmeyiniz. Onların seslenmelerine cevap vermeyiniz' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Kars"ta Cumhuriyet Meydanı"nda düzenlenen miting öncesinde alana gelerek hazırlanan nevruz ateşini yaktı.Ateşin üzerinden atlayanları bir süre izleyen Bahçeli, daha sonra yumurta tokuşturarak, demir dövdü. Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, nevruzun baharın habercisi ve doğanın uyanışı olduğunu söyledi. Bahçeli, mahalli idareler seçimlerinin bu önemli günün devamı olarak algılandığı takdirde Türkiye"nin gerçekten siyaseten yeni bir doğuşunu da işaret edebileceğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:"O bakımdan mahalli idareler seçimleri herkes tarafından çok önemsenmelidir. Mahalli idareler seçimleri sadece belediye başkanlarımızı seçmekle kalmayacaktır. Geleceğimizin belirlenmesinde de önemli bir dönüm noktası olacaktır. Mahalli idareler seçimleri sonrasında Cumhurbaşkanlığı seçimleri arkasından ise 2015, 12 haziranına kadar geçen süre içerisinde 25. dönem milletvekilliği genel seçimleri yapılacaktır. Bu seçimler eğer mili iradeyle iyi yorumlanabilir, iyi anlaşılabilir ise milli irade bu 3 önemli siyasi olayı büyük bir fırsat ve imkan olarak değerlendirilebilirse Türkiye"nin 11 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının artık ömrünün tükendiğinin işaretini ortaya koyabilir."Partileri için bu seçimlerin çok büyük önem arz ettiğini belirten Bahçeli, "Bu seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi, geleceğimiz için önemli bir kilometre taşı olarak görmektedir. Onun için bu seçimlere 18 yaşına gelmiş olan, ilk defa oy kullanacak evlatlarımızı da yanımıza da alarak mutlaka sandığa gitmeliyiz ve orada oylarımızı kullanmalıyız ve oy kullanmakla da kadar kalmayıp oyumuza da sahip çıkmalıyız" diye konuştu.Türkiye"nin nazik bir dönemden geçtiğine vurgu yapan Bahçeli, "Seçimler üzerinde her türlü oyun oynandığı gibi sosyal olaylar da yaratılarak Türkiye"nin gündemlerinin değiştirilmesi veya seçim kaybetme endişesiyle olaylar çıkarmak suretiyle seçimlerin meşrutiyetini kaybettirmeye ve seçimleri belki de büyük zafiyet içerisinde olmasa da önemli merkezlerde seçimlerin tartışılabilir bir hale getirilmesi düşünülebilinir" diye konuştu.

 

"Ajan provokatörlere hiç aldırış etmeyiniz"

 

Bahçeli, bunları dikkati alarak bütün siyasi partilere seslendiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Bu ajanlara, kışkırtmacılara ve ajan provokatörlere hiç aldırış etmeyiniz. Onların seslenmelerine cevap vermeyiniz. Sokağa inme gibi bir tahrike kapılmayınız. Çünkü bu son günlerde büyük oranda gözle görülür hale gelmektedir. Biraz düşünelim. Son 3 gün içerisinde sosyal hareketlilikten dolayı iki vatan evladı hakkın rahmetine kavuştu, bir tane polisimiz şehit oldu. Bunlar İstanbul"daki olaylar sırasında kendini gösterdi. Ama şimdi bunlarla ilgili olarak sürekli tartıştırılıyor ve gündemden düşürmemeye, toplumda istikrarı, huzuru sağlamaya engel teşkil eden davranışlara şahit oluyoruz. Bu ve buna benzer olaylara artırmaya çalışanlar olabilir. Onların hepsine karşı duyarlı olmakta yarar vardır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.