Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklamasında, şirketin Yönetim Kurulu tarafından, Sermaye Piyasası Kurulu'nca 23 Ocak 2014 tarihinde yayınlanan 'II-19.1 sayılı Kar Payı

Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklamasında, şirketin Yönetim Kurulu tarafından, Sermaye Piyasası Kurulu'nca 23 Ocak 2014 tarihinde yayınlanan 'II-1
Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklamasında, şirketin Yönetim Kurulu tarafından, Sermaye Piyasası Kurulu'nca 23 Ocak 2014 tarihinde yayınlanan 'II-19.1 sayılı Kar Payı Tebliği' ile uyum çerçevesinde tadil edilen kar dağıtım politikası önerisine yer verildi.

Söz konusu politikanın, yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında onaya sunulacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şirket dağıtılabilir net karının en az yüzde 50"sini nakit olarak dağıtmayı hedeflemektedir. Bu politika, Şirket"in nakit projeksiyonları, faaliyetlerine ilişkin geleceğe yönelik beklentileri, yatırım planları ve sermaye piyasalarındaki şartlara tabidir. Kar payı ile ilgili Yönetim Kurulu tarafından her hesap dönemi için ayrı karar alınır ve Genel Kurul onayına tabidir. Kar payı dağıtımına, en geç Genel Kurul toplantısının yapıldığı yılın sonuna kadar olmak kaydıyla, Genel Kurul tarafından belirlenecek tarihte başlanır. Şirket yürürlükteki mevzuat hükümlerine uygun olarak kar payı avansı dağıtmayı veya kar payını eşit veya farklı tutarlı taksitlerle ödemeyi değerlendirebilir. 

Buna ek olarak, hissedarları için daha fazla katma değer yaratmak adına Şirket yukarıda belirtilen şartlar ve ilgili mevzuat kapsamında kendi paylarını geri almayı değerlendirebilir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.