Reis Gıda, Umut Çocuklarının Sofrasına Bereket Götürdü

Reis Gıda, Umut Çocuklarının Sofrasına Bereket Götürdü
Umut Çocuklarının tenceresinin kaynamasına, Reis Gıda destek oldu

Onlar; sizlerin, bizlerin, hepimizin; çocuklarıdır, gençleridir, yetişkinleridir.

 

Toplumdaki çeşitli kurum ve kuruluşlara değer katan sayısız sosyal sorumluluk projesi içerisinde 33 yıldır yer alan Reis Gıda, yeni umut ışıkları olsun diye toplumsal bir yara olan sokak çocuklarının yanlarında olmaya devam etmektedir.

 

Reis, mercimek, nohut, bulgur, pirinç gibi ürünleri ile Umut Çocuklarının tenceresini kaynatırken lezzet taneleri ile sofraları bereketleniyor.

 

Kuru gıda sektörünün lideri Reis Gıda, toplumla paylaşma konusundaki liderliğini faaliyete başladığı günden itibaren sürdürüyor.

 

Yeniden hayata tutunmalarına öncülük ediyor

 

33 yıldır toplumda desteğe ihtiyacı olan kurumlara destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini anlatan Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, şunları söyledi: “Reis Gıda firması var olduğu sürece, paylaşmaya ve yardımlaşmaya devam edecektir; bu dayanışma kültürü firmamızın kuruluş temelinde vardır” diye konuştu.  

 

 

Umut Çocukları Derneği:  

 

Bir sivil toplum kuruluşu olarak 14 Temmuz 1992 yılında halktan gönüllü kurucular tarafından ‘Barınacak Yeri Olmayan Çocuk ve Gençleri Koruma ve Geliştirme Derneği’ adı altında kuruldu. 1 yıl sonra ‘Sokak Çocukları Derneği’ adını aldı. 5 yıl sonra da ‘Sokak Çocukları Gönüllüleri Derneği’ adını alıp, 1999 yılında adını değiştirdi ve şuan ‘Umut Çocukları Derneği’ olarak faaliyetine devam ediyor. Umut Çocukları Derneği’nin Bakırköy’deki ilk adım istasyonu, 80 yataklı bir yatakhane ve pırıl pırıl bir yemekhane ile şuan hizmet sunmaktadır.