Pfizer Global Tedarik Birimi'ne Türk Yönetici!

Pfizer Global Tedarik Birimi'ne Türk Yönetici!
Pfizer Türkiye'den şirketin Global Tedarik Birimi Biyofarmasötik Üretim ve Tedarik Operasyonlarına önemli bir transfer gerçekleşti.

Hem Türkiye’de hem de diğer bölgelerde gerçekleştirdiği tedarik operasyonları liderliği ve iş geliştirme projeleri ile başarısını kanıtlamış bir yönetici olan Suat Kumser, Pfizer Global Tedarik Birimi içerisinde eski adıyla Gelişen Pazarlar olarak bilinen bölgeye

 “Yerel Pazarlar Üretim Tesisleri, Tedarik ve Yatırımlardan Sorumlu Bölge Başkanı” olarak atandı.

 

Mart 2014 itibariyle yeni görevine başlayan Suat Kumser yeni görevinde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Afrika-Ortadoğu ve Asya da bulunan 10 ülkedeki üretim ve tedarik operasyonları ile teknik yatırımlardan sorumlu olacak. Suat Kumser, bu göreviyle yerel pazarlar bölgesel üretim ve tedarik operasyonları zincirine dahil olan Türkiye, Hindistan, Pakistan, Endonezya, Suudi Arabistan, Mısır, Senegal, Fas, Tunus ve Cezayir’de bulunan üretim tesisleri ve tedarik organizasyonları ile yaklaşık 2 milyar dolarlık bir pazarın tedarik operasyonları liderliği sorumluluğunu üstleniyor.

 

 

Suat Kumser son olarak Pfizer Türkiye Teknik Genel Müdürü olarak çalıştığı Pfizer Türkiye Tedarik organizasyonunda Üretim, Kalite ve Operasyonel Mükemmellik alanlarında önemli roller üstlenmiştir. Pfizer Global Tedarik organizasyonu tarafından yayımlanan duyuruda Suat Kumser’in üst düzey operasyonel bilgi birikimi, dinamik yapılardaki ülkelerde farklı kültürlere karşı pozitif yaklaşımı ve teknik ve ticari operasyonların ayrılmaz parçası olan tedarik operasyonları ve iş geliştirme alanlarında sergilediği yöneticilik ve liderlik vasıfları nedeniyle bu göreve atandığı belirtilmiştir.

 

Suat Kumser hakkında

 

Suat Kumser 1992 yılında ODTÜ Kimya Bölümü’nden mezun olmuş, aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamış ve 1992-1995 yılları arasında ODTÜ Kimya bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden Executive MBA derecesini alan Suat Kumser, 1996 yılında Validasyon ve Kalite Güvence Koordinatörü olarak Pfizer Türkiye ailesine katılmış, 1998 yılında ise Kalite Güvence Müdürü olarak atanmıştır. Aralık 2000 itibariyle Üretim Müdürlüğünde, Üretim Operasyon Müdürü olarak görev almış ve farklı üretim sahalarının sorumluluklarını üstlenmiştir. 2003-2007 yılları arasında mevcut görevine ek olarak Pfizer Global Tedarik Türkiye Operasyonel Mükemmellik liderliği sorumluluğunu da yürütmüş ve 2007 yılında Kalite Operasyonları ve Mesul Müdür olarak atanmıştır. 2011 yılından günümüze kadar Pfizer Türkiye Teknik Genel Müdürü olarak görevini başarıyla yerine getirmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.