Kuveyt Türkten 300 milyon lira net kar

Kuveyt Türkten 300 milyon lira net kar
Kuveyt Türk, karını 2013 yılı sonu itibariyle yüzde 20 artırarak 300 milyon liraya yükseltti.

Kuveyt Türk, karını 2013 yılı sonu itibariyle yüzde 20 artırarak 300 milyon liraya yükseltti.

Kuveyt Türk açıklamasına göre, toplam aktifleri yüzde 37 artış göstererek 25,9 milyar lira olan Kuveyt Türk"ün, kullandırılan fonları yüzde 32 artışla 16,6 milyar lira olarak gerçekleşti.

Faizsiz bankacılık sektöründeki büyümesini sürdüren Kuveyt Türk, sermaye yeterlilik rasyosunun 14,24 olarak gerçekleştiği 2013 sonunda toplanan fonlarda yüzde 34 artış sağlayarak 17 milyar lira seviyesine ulaştı. 2013 yılında 47 yeni şube hizmete açılırken yurt içi ve yurt dışında hizmet veren şube sayısı toplamda 267"ye çıktı.

 "25. yılda hedef 30 milyar lira aktif büyüklük"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, 2014 yılında 30 milyar liralık aktif büyüklüğe ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, "Kuruluşumuzun 25. yılını tamamlayacağımız 2014 yılında Türkiye içinde 320 şubeye ulaşmayı, Katar"da şube açmayı ve Almanya"da da banka kurmayı hedefliyoruz" bilgisini verdi.

Ayrıca yeni bir ilk olarak Malezya"da ringgit cinsinden veya dolar cinsinden sukuk ihraç etmeyi planladıklarını aktaran Uyan, şunları kaydetti:

"Katılım bankalarının kuruluş felsefesinde önemli bir yer tutan ve Türk ekonomisinin en önemli üretim ve istihdam gücünü temsil eden Kobilerimiz için de hizmetlerimize devam edeceğiz.

Yeni ürün ve hizmetleri de devreye almayı sürdüreceğiz. Şubesiz bankacılık anlamında bir yenilik olan hem şube hem ATM teknik donanımındaki XTM sayısını uygun lokasyon keşifleriyle beraber toplamda 50’ye çıkarmayı düşünüyoruz. Dijital şube gibi faaliyet gösteren bu XTM’leri daha da geliştirmeye devam edeceğiz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.