AB'li Plastikçiler, KOBİ'lerine Odaklanıyor!

AB'li Plastikçiler, KOBİ'lerine Odaklanıyor!
Avrupa Birliği’nin en etkin iş örgütlerinden Avrupa Plastik Mamul Üreticileri Birliği EuPC’un yeni dönem başkanlığına seçilen Michael Kundel, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin AB ekonomisinin lokomotifi durumunda olduğunu belirterek, “Yeni dönemde bu şirketler için daha çok çalışacağız ve işgücü, enerji maliyeti ve Avrupa’daki plastik dönüştürücülere hammadde temini konularına yoğunlaşacağız” dedi.

Plastiklerin dünya çapında faydalı kullanımını desteklemek ve özellikle plastik sanayicilerine Avrupa mevzuatında söz hakkı tanımak amacıyla faaliyet gösteren, AB’nin önde gelen ticaret derneği Avrupa Plastik Mamul Üreticileri Birliği EuPC, Genel Kurulunu 6 Haziran’da Brüksel’de gerçekleştirdi. Plastik Sanayicileri Derneği PAGDER’i temsilen Günay Erdoğan’ın katıldığı genel kurulda 6 yıldır EuPC Başkanlığı yapan Bernhard Borgardt koltuğunu Renolit CEO’su Michael Kundel’e devretti.

 

Kundel: İşgücü, enerji maliyeti ve hammadde temini konularına yoğunlaşacağız

 

50 bin firmayı temsil eden EuPC’un yeni dönem başkanlığına seçilen Michael Kundel derneğin önümüzdeki dönem gündemlerini kongredeki konuşmasında açıkladı. Günümüzün küresel ticaret ortamının küçük ve orta büyüklükteki şirketleri gün geçtikçe daha fazla etkilemeye başladığını kaydeden Kundel, çoğu aile şirketi olan bu işletmelerin AB ekonomisinin lokomotifi durumunda olduğunu belirtti. Kundel, “Temsil ettiğimiz 50.000 firmaya hakkıyla hizmet etmek için gelecekteki birkaç yıl çalışmalarımız işgücü maliyeti, enerji maliyeti ve Avrupa’daki plastik dönüştürücülere hammadde temini üzerine yoğunlaştıracağız” dedi.

 

Altı ulusal dernek direktörüne hizmet ödülü

 

Önemli sektörel tartışma ve değerlendirmelerin yapıldığı, ilginin oldukça yüksek olduğu genel kurul esnasında, duygusal anlar da yaşandı. Emekli olan EuPC üyesi altı Ulusal Dernek Direktörü sektöre katkıları nedeniyle ödüllendirildi. Emekli direktörler ödüllerini alırken, 1,7 milyon kişiyi istihdam eden Avrupa’nın en önemli sektörüne hizmet ettikleri için duydukları mutluluğu dile getirdiler ve görevlerini EuPC ağı içinde önemli görevler üstlenecek yeni bir jenerasyona devrettiklerini ifade ettiler.

 

EuPC hizmet ödülünü alan isimler, BPF’den (British Plastics Federation) Peter Davis, Federplast – Essencia’dan Geert Scheys, Federplast - Agoria’dan Gustaaf Bos, ANAIP’ten Enrique Gallegoi, DPF’den Peter Skov ve Swiss Plastics’ten Ernesto Engel oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.