Oyuncaklar Çocukların Sağlığıyla Oynuyor

Oyuncaklar Çocukların Sağlığıyla Oynuyor
Eğitim ve öğretim döneminin sona ermesiyle milyonlarca çocuk karne heyecanı yaşarken velileri de çocuklarına çeşitli hediyelerle sürpriz yapmak istiyor.

Türkiye’nin en önde gelen oyuncak firmalarından Adore Oyuncak, ürünleriyle küçük yaştaki çocuklara ve içindeki çocuğu kaybetmeyenlere sunduğu kaliteli ve güvenli ürünler ile dikkat çekiyor. Ürün çeşitliliğinin yanında sağlık açısından güvenilirliğe de büyük önem veren Adore Oyuncak, son dönemde Türkiye’ye kaçak yollarla sokulan veya üretim ruhsatı-lisansı olmadan merdiven altı biçimde üretildiği için CE damgası taşımayan ürünlere ve sahte CE logolarına karşı aileleri uyarıyor.

 

CE damgası taşıyan ürünler, Avrupa Birliği’nin teknik mevzuat uyumu kapsamında geliştiriliyor. Bu ürünler Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Oyuncak Yönetmenliği’ne uygun olarak ithal ediliyor. CE damgası taşımayan ürünler ise çocukların sağlığını olumsuz yönde etkileyecek uygunsuz maddelerle üretiliyor.

 

Konuyla ilgili olarak Adore Oyuncak Genel Müdürü Esin Yürür şunları söylüyor: “Sahte CE logolu ürünleri ilk bakışta orijinallerinden ayırmak çok zor. Logoların bir standardı var ancak çocuklara hediye alacak aileler elbette bu detayları bilmeyebilir. Bu ürünleri satın aldığınızda kısa sürede yıprandıkları ve kırıldıkları için hem paranızın karşılığını alamıyorsunuz hem de bu ürünleri kullanan çocuklarınızın sağlığını ciddi şekilde tehlikeye atıyorsunuz. Sahte CE logolu ürünlerden kaçınmanın en temel ve etkili yolu; bildiğiniz, güvendiğiniz mağazalardan alışveriş yapmanız ve dünya genelinde bilinen güvenilir oyuncak markalarına yönelmeniz... Böylelikle hem cebinizdeki parayı korumuş hem de daha da önemlisi çocuğunuzu ciddi sağlık tehlikelerinden sakınmış olursunuz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.