Olgunluk, bencillikten arınmak, huzurlu olmak, tatmin ve her şekilde mutlu olmaktır. Olgunluk, saflık ve masumiyetle de ilgilidir. Saf bir çocuk masumiyetinde olan olgun insan, hayatın akışındadır ve bütün olarak hayatını idam ettirmektedir.

 Fiziksel, zihinsel, duygusal tüm bölünmelerin nedeni, içsel ve dışsal çatışmalardır. Bu çatışmalar ortadan kalktığında kişi kendini bütünleşmiş, sanki bir tüy gibi hafif hisseder. İşte olgunlaşmış kişi hem kendini yeterince geliştirmiş hem de eylemlerinin bilincinde olan kişidir. 

Olgun kişi, haklara saygılıdır. Kişileri kendisine yakınlık derecesine göre, kendi durumları içinde değerlendirir. 

Olgun kişi, dünyevi her türlü alışkanlık ve isteklerden özgürleşmiştir. 

Toplumun empoze ettiği kalıplar, inançlardan özgürdür. 

Olgun kişi, bencillikten özgürleşmiştir ve gerçek bir bireyselliğe sahiptir. 

Olgun kişi içindeki zihinsel gürültüyü susturur ve sessizlik içinde var olur. Sessizlik içinde gerçek, içsel, öz varlığını deneyimler ve gerçek dünyaya adım atar. 

Anda kalarak, geçmiş ve gelecekten özgürleşir. Böylece koşulsuz sevgiyi deneyimler. 

Olgunlaşan insanın yaratıcılığı sınırsızdır, olgun insan egosunu beslemez, sadece gerçek özünü besler. 

Olgun insan, söylemek istediğini söyler, yapmak istediğini yapar. O, eylemlerde bulunurken başkalarının sözlerini hesaba katmaz . Yani tamamen özgür davranır. 

Kendi zayıflıklarını örtmek için başkalarını otomatik olarak suçlamaz.

Başkalarını sömürmez, kendine yeterlidir. Kendisiyle tek başına olmaktan mutluluk duyar çünkü yalnız olmadığını bilir.

Yapacaklarını başkalarından beklemez. Başkalarının rahatını bozmaz.

Kendi içine bakarak ilerler. İçinde bulduğu uyumlu uyumsuz merkezleri yönetebilir.

Negatif ve pozitif duygu durumlarını gözlemler ve değerlendirir. 

Anlık da olsa, bu duyguların onu ele geçirmesine izin vermez. Onlarla yüzleşerek kişiliğini değiştirmenin ve kendini geliştirmenin yollarını arar. 

Kompleksleriyle yüzleşir ve onlarla diyaloğa girer. 

Olgunluğun bir statü olmadığın, sonsuz bir gelişim yolu olduğunu bilir. Gelecekten korkmaz. Olgunlaşma arzusunun gerçekleşmesinden büyük haz duyar. Her durumda mutlu olabilir ve başkalarına ihtiyacı yoktur.

İçe bakışı gerçekçidir. Kendini ve başkalarını yargılamadan önce anlamaya çalışır. Anlamanın, birini affetmek değil sadece onu anlamak olduğunu bilir. 

Olgunluk, daha önce belirttiğimiz gibi sorumlu olmayı gerektirir. Sorumlu olmak bir görev değil, bir tercihtir. Bunu yaptıkça daha büyük sorumlulukları almaya başlarsınız. 

Şimdi bir ayna tutun kendinize. Bu yukarıda saydığımız olgun insanın belirtilerini okuduktan sonra, kendinizde değiştirmeniz gereken, zenginleştirmeniz gereken yönler olduğunu tespit etmişseniz, Dünya Değişim Akademisinde uygulanan OLGUN OLMA SANATI tam da size göre. 

Olgunlaşmanın önündeki engelleri kaldırın ve olgunlaşmak için gereken adımları şimdi atın. Gelişiminizi ve değişimi ertelemeyin çünkü değişim zamanında yapılmazsa hiçbir anlamı olmaz.

Dünya Değişim Akademisi 145 ‘ın üzerindeki merkezlerle insanlığa değişim için hizmet etmeye devam ediyor. Nefes çalışmaları ve vücut çalıştırma teknikleri ile değişim, dönüşün ve olgunlaşın. 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.