Bu Hafta 8 Film Vizyona Girecek

Bu Hafta 8 Film Vizyona Girecek
Bryan Singer'in yönettiği ve Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Evan Peters ile Ellen Page'in oynadığı 'X-Men: Geçmiş Günler Gelecek' izleyiciyle buluşacak.

Aksiyon ve macera türündeki filmde, X-Men dünyasının tüm kahramanları, türlerinin hayatta kalabilmesi için iki farklı zaman boyutunda savaş verecek. X-Men üçlemesinin sevilen karakterleri, geleceği kurtarmak için "geçmişi değiştirmek" zorunda kalacakları bir mücadeleye girişecek.

 

Zayıflığın Esareti

 

Catherine Breillat"ın yönettiği ve Isabelle Huppert, Kool Shen, Laurence Ursino ile Christophe Sermet"in oynadığı "Zayıflığın Esareti" vizyona girecek.

 

Dram türündeki Fransa-Belçika ortak yapımı film, Breillat"ın hayatının sıkıntılı bir dönemini konu ediniyor.

 

Mavi Adam

 

Haftanın tek yerli yapımı senaristliğini ve yönetmenliğini Utku Çelik"in üstlendiği "Mavi Adam" adlı film. Tamamen İngilizce çekilen filmin oyuncu kadrosunda Alex Dawe, Derya Aslan, Sarper Semiz ve Aydın Orak yer alıyor.

 

Dram ağırlıklı sahneleriyle dikkat çeken film, Irak işgali sırasında kaçırılan yabancı bir arkeoloğun başına gelenlerle birlikte 1991 yılında öldürülen Müslümanları ele alıyor.

 

Şeker Portakalı

 

Dünyada 16 dile çevrilerek 19 ülkede milyonlar satan, 20. yüzyılın başyapıtlarından biri olarak kabul edilen "Şeker Portakalı" romanından uyarlanan film, sevgiyi kendisi bulmak zorunda kalan ve günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsünü anlatıyor.  

 

Marcos Bernstein"in yönettiği ve Joao Guilherme Avila, Eduardo Dascar, Fernanda Vianna ile Emiliano Queiroz"in oynadığı "Şeker Portakalı", sevgiyi kendisi bulmak zorunda kalan ve günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsünü beyazperdeye aktarıyor. 

 

Brezilyalı yazar Jose Mauro De Vasconcelos"un çocukluğundan derin izler taşıyan filmin konusu özetle şöyle:

 

"Çok yoksul bir ailenin oğlu olan Zeze, hayatın karşısına çıkardığı sarsıntı ve zorlukları hayal gücünün yardımıyla yazarak aşabileceğini keşfeder. Yeni taşındıkları evlerindeki portakal ağacı ise artık en iyi arkadaşı olmuştur."

 

Aşk, Tutku, Dedikodu

 

Mona Achache"in yönettiği ve Camile Chamoux, Audrey Fleurot, Anne Brochet ile Josephine De Meaux"un oynadığı "Aşk, Tutku, Dedikodu" izleyiciyle buluşacak.

 

Fransa yapımı film, her yaştan kadının kendisinden bir şeyler bulacağı ve hayatta birçok seçeneğin olduğunu görecekleri bir romantik komedi.

 

Telekinezi

 

Marina De Van"ın yönettiği ve Missy Keating, Marcella Plunkett, Padraic Delaney ile Charlotte Flyvholm"in oynadığı "Telekinezi", korku severleri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

 

Filmde, ailesinin öldürülüşüne tanık olan bir çocuğun başından geçen akıl almaz olaylar anlatılıyor.

 

Cin

 

Haftanın korku ve gerilim türündeki bir başka yapımı, Tobe Hooper"ın yönettiği ve Aiysha Hart, Razane Jammal, Paul Luebke ile Khalid Laith"in oynadığı "Cin".

 

Birleşik Arap Emirlikleri"nin ilk fantastik gerilim-korku filmi olma özelliği taşıyan filmin konusu özetle şöyle:

 

"ABD"de yaşamakta olan Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı bir çift, ülkelerine dönme kararı alır. Al Jazeerah Al Hamra bölgesinde çok lüks bir daireye taşınır. Her şey ilk başta güzel gözükse de bilmedikleri birşey vardır, evlerinin bulunduğu yerde başka yaratıklar da yaşamaktadır."

 

Tinker Bell ve Korsan Peri

 

Peggy Holmes’un yönettiği ve Mae Whitman, Christina Hendricks, Tom Hiddleston ile Lucy Liu"nun seslendirdiği animasyon film "Tinker Bell ve Korsan Peri" filminde, Zarina adındaki perinin, Peri Adası"nın çok değerli mavi peri tozunu çalarak kaçması sonrasında yaşanan maceralar izlenebilecek.