İstanbul, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ünlü büyüleyici bir şehirdir. İstanbul'da gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. İşte şehirdeki bazı önemli turistik noktalar:

Bizans İmparatorluğu dönemine tarihlenen bu muhteşem yapı, İstanbul'un en ikonik yapılarından biridir. Ayasofya, hem camii hem de müze olarak kullanılmıştır.

Osmanlı İmparatorluğu'nun merkezi olan bu saray, İstanbul'un tarihini ve kültürünü anlamak için en önemli yerlerden biridir.

Dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı, alışveriş ve kültür meraklıları için kaçırılmaması gereken bir yerdir.

Muhteşem Iznik çinileri ve mimarisi ile ünlü olan bu cami, İstanbul'un en önemli dini yapılarından biridir.

  • 5.Galata Kulesi:

İstanbul'un siluetine hakim olan bu tarihi kule, şehrin panoramik manzarasının tadını çıkarmak için harika bir noktadır.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde inşa edilen bu görkemli saray, ziyaretçilere dönemin ihtişamını ve zenginliğini göstermektedir.

St Antuan Kilisesi | Sent Antuan Katolik Kilisesi nerede, nasıl gidilir? Ayin saatleri ve giriş ücreti St Antuan Kilisesi | Sent Antuan Katolik Kilisesi nerede, nasıl gidilir? Ayin saatleri ve giriş ücreti

İstanbul'un en ünlü caddesi ve meydanı olan İstiklal ve Taksim, alışveriş, yemek ve eğlence için şehrin kalbidir.

Boğaziçi Köprüsü'nün hemen yanında yer alan bu şirin semt, güzel kafeleri, restoranları ve eşsiz manzaralarıyla ünlüdür.

İstanbul'un güzelliğini ve iki kıta arasındaki konumunu en iyi şekilde deneyimlemek için, bir Boğaz turu yapmalısınız.

Bu liste sadece İstanbul'un gezilecek yerlerinden bazılarını içermektedir. Şehrin daha pek çok güzellikleri ve tarihi yapıları keşfedilmeyi beklemektedir.