Vali Mutlu, Başakşehir Ramazan Stantlarını Gezdi

Vali Mutlu, Başakşehir Ramazan Stantlarını Gezdi
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Başakşehir Belediyesi Sular Vadisi Ramazan etkinlik alanını ziyaret etti.

Vali Mutlu, Başakşehir"in, İstanbul’un gelecek vizyonunu en iyi şekilde temsil eden ilçelerinden olduğunu söyleyerek, Başakşehir’de gördüğü tablonun mutluluk, birliktelik tablosu olduğunu belirtti.

 

İstanbul Valisi, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile birlikte alanda kurulan stantları ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti. Başakşehirliler tarafından sevgi gösterileri ile karşılanan İstanbul Valisi Mutlu, Vadi’de sergilenen ve 12 yılda iplerle işlenen Kur’an-ı Kerim’i inceledi. Eserin sahibi, Vali Mutlu’nun ismini Arapça olarak, iplerle işleyerek kendisine hediye etti

 

 

Başakşehir Ramazan etkinliklerinin merkezi olan 4 km’lik Sular Vadisi’ne gelen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya ziyareti sırasında Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal eşlik etti. İkili Başakşehir Belediyesi’nin örnek projelerinden olan İletişim Merkezi standını ziyaret etti. Belediye Başkanı Uysal’dan İletişim Merkezi ile ilgili bilgiler alan Vali Mutlu, Vadi’de yer alan Ramazan stantlarını teker teker ziyaret ederek esnafla ve vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlar tarafından sevgi gösterileri ile karşılanan İstanbul Valisi, ilçe sakinleriyle bol bol fotoğraf çektirdi.

 

Suriyeli sanatçı, Vali Mutlu’nun ismini Arapça işledi


 

Vali Mutlu, Ramazan ayında Başakşehir etkinlik alanında sergilen, Suriyeli Mohammed Maher Hadri"nin, iplerle bez üzerine işlediği Kur"an-ı Kerim’i de inceledi. Dünya’da iplerle işlenen ilk Kur"an-ı Kerim olma özelliği taşıyan eser hakkında bilgiler de alan İstanbul Valisi sanatçının çalışmalarına hayran kaldı. Hadri, Vali Mutlu’nun ismini Arapça iplerle işleyerek kendisine hediye etti.

 

‘Başakşehir, İstanbul’un gelecek vizyonunu en iyi şekilde temsil ediyor’

 

Başakşehirle ilgili düşüncelerini paylaşan İstanbul Valisi Mutlu, Başakşehir İstanbul vizyonunu en güçlü şekilde taşıyan ilçelerimizden birisi olma yolunda birbirinden önemli projelere ev sahipliği yaptığını belirti. İstanbul’un tarih ve kültür vizyonu kadar yenilikçi yüzünün de bulunduğunu belirten İstanbul Valisi, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizim hem mazisi itibariyle hem de geleceği itibariyle çok güçlü vizyonlarımız var. Başakşehir’de, İstanbul’un gelecek vizyonunu en iyi şekilde temsil eden ilçelerimizdendir. Başta Kanal İstanbul olmak üzere, Şehir Hastanesi, Şehir Stadı olsun, bugün gezdiğimiz Sular Vadisi gibi doğaya, çevreye ilişkin projeleri, konut projeleri ilçede oldukça güçlü ve etkili çalışmalar. Gelecekte Başakşehir, şehrin en mutena, keyifle yaşanan yeri olacak.”

 

‘Başakşehir’de tablo bir mutluluk tablosu, bir birliktelik tablosu’

 

Başakşehir Sular Vadisi Ramazan etkinlik alanını ziyaret ederek, esnafla sohbet eden Vali Mutlu, Belediyenin Ramazan programlarını da değerlendirdi, “Ramazan ayı hayırlara vesile olsun. Bu Ramazan’da oruç ibadetinin yanı sıra paylaşma, birlikte olmada ihmal etmememiz gereken konulardandır. Başakşehir Belediyemiz de bu manada özellikle Sular Vadisi’nde fevkalade güzel çalışmalar gerçekleştirmiş. Vatandaşlarımızın büyük bir keyif içersinde esnaflarımızdan alışveriş yaptığını gördük. Halkımız Vadi’de yoğun şekilde etkinliklere katılıyor. Çevre açısından fevkalade hazırlanan ve korunan vadide vatandaşlarımız keyif alarak geziyorlar. Bende dolaştığım süre içersinde bu keyfi derinlemesine hissettim. Belediyemizi, Belediye Başkanımızı ve ekibini yürekten kutluyorum. Başakşehirlilere sunmuş oldukları imkânın ne kadar etkileyici olduğunu bir kez daha gördüm. Ramazan’da da insanlar bu yoğunluğu bu keyfi çok daha güzel yaşıyorlar. Başakşehir’de tablo bir mutluluk tablosu, bir birliktelik tablosu. Ramazan’ın Başakşehir’de huzur içersinde yaşandığını görüyoruz. İnşallah Ramazan Bayramı’na bu huzur içersinde, mutluluk içersinde ulaşmak nasip olur.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.