Kayaşehir'de 20 Bin Kişilik Dev İftar

Kayaşehir'de 20 Bin Kişilik Dev İftar
Başakşehir Belediyesi’nin ‘Paylaş ki Kardeş ol’ sloganıyla Ramazan ayı boyunca ilçe mahallelerinde kurduğu Sokak iftarları devam ediyor.

Ramazan ayının 25. Günü Kayaşahir’de düzenlenen sokak iftarına 20 bin kişi katıldı. İftarda vatandaşlara hitaben konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kayaşehir’in İstanbul’un en güzel yeri olacağını belirterek, bölgede yapılacak yatırımları sıraladı, “İlçemizin merkezi de Kayaşehir olacak. Seneye bu vakitlerde Pazar yerimiz bitmiş olacak. Kayaşehir’de Kültür Merkezi olacak. İki-üç sene içersinde Metro buraya kadar gelecek”

 

 

Kayaşehir Meydanında düzenlenen sokak iftarına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcıları; Nurettin Ertemel, Murat Şahin, Yasin Kartoğlu, Hatice Demiralay, Bedri Sinan Gül ve yaklaşık 20 bin Kayaşehirli katıldı.

 

 

‘İstanbul’un başka bir yerinde bu güzelliği görmek imkânsız’

 

 

İftar öncesi etkinlik alanına gelen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, katılımcılarla selamlaştı, sohbet etti. Dualarla açılan sokak iftarında vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Kayaşehirlilere müjdeli haberler verdi, “Kayaşehir iftarımıza şuan 20 bin kişi katıldı. Burada oturan nüfusun %60’ı iftarımıza katıldı. İstanbul’un başka bir yerinde bu güzelliği görmek imkânsız. 30 Mart seçimlerinde Başakşehir’de en fazla oy aldığımız Mahallemiz Kayaşehir oldu.  Bu bölgeden %67 oy aldık. Bu güveninize layık olacağız daha fazla çalışacağız.”

 

 

Kapalı Pazar yeri, Kültür Merkezi, Metro geliyor

 

 

 “Kayaşehir’de Kapalı Pazar yerinin inşasına, Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra başlayacağız. Seneye bu vakitlerde Pazar yerimiz bitmiş olacak. Kayaşehir’de Kültür Merkezi olacak. İmar problemi çözülür çözülmez, onun inşasına da başlayacağız. Vadimize zaten başladık. Bu bölge İstanbul’un en güzel yeri olacak. İlçemizin merkezi de Kayaşehir olacak. Belediye, Kaymakamlık binamızı buraya taşıyacağız. İki-üç sene içersinde Metro buraya kadar gelecek. Şehir Hastanemizin bir ay içerisinde temelleri atılmış olacak. Elbette ki eksiklerimiz var ama biz burada oturanlar olarak eksikleri görmek yerine güzellikleri görebilelim.”

 

 

Başkan Uysal, Filistin’deki kardeşlerimiz için üzülüyoruz, dua ediyoruz. Buradaki dostluklarımızla Müslüman kardeşlerimize örnek olmalıyız, diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

‘Gazzeli kardeşlerimiz için dua edelim’

 

 

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, yaptığı selamlama konuşmasında Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı R. Tayyip Erdoğan’a destek istedi. Özgürel; “12 yıl boyunca ülkesine hizmet etmiş, küresel projelere imza atmış Başbakanımız, Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz, sizlerin katkısı ile. Biz burada huzur içerisinde iftarımızı yaparken sahurunu evinde, iftarını cennette açan Gazzeli kardeşlerimiz içinde dua edelim.” dedi.

 

 

‘Dostluklarımız paylaşmak çok güzel’

 

 

Kayaşehir sokak iftarına katılan bölge sakinleri düşüncelerini dile getirdi.

 

 

Hayri Erdoğan: “8. Bölgede oturuyorum. Geçen senede katılmıştık. Bu senede komşularımız ailemizle birlikte iftar açacağız. Katılımcılarla sohbet ediyoruz, kaynaşıyoruz.”

 

 

Sabit Işık: “Çok kez katıldım sokak iftarına. Çok duygulanıyorum bu kadar kalabalığı gördükçe. Keşke benimde bu kadar insana iftar verebilecek kadar param olsa, iftar yemeği verebilsem. Kalabalık ortamda dostluklarımızı paylaşmak çok güzel. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.”

 

 

Mehmet Yılmaz: “3. Bölgede oturuyorum. Çok güzel bir etkinlik. Birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyor. Komşularımız ve ailemiz var masada.”

 

 

Fikriye Yüce: “Kayaşehir’de oğlum oturuyor. Onun yanına geldim, birlikte iftar açacağız. Çok güzel bir ortam.”

 

 

Adem Karabacak: “İlk defa sokak iftarına katılıyorum. Kızım ve eşimle birlikte katılıyorum. Bu kalabalık birlik ve beraberliği ifade ediyor. Komşuluk anlamında kaynaşmamızı ifade ediyor. İftara katılanları tanımasam bile aynı sofrada iftar açtığımda hepsi benim tanıdığım gibi geliyor.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.