Kartal Belediyesi Kütüphaneleri Halkımız İçin Bilgi Merkezi

Kartal Belediyesi Kütüphaneleri Halkımız İçin Bilgi Merkezi
Kartal Belediyesi Kütüphaneleri, her gün kitap okumak veya dersleri ile ilgili araştırma yapmak isteyen Kartallı öğrencilerin başvuru merkezleri olmaya devam ediyor.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar ile birlikte Kartal Belediyesi’nin kütüphanelerine giderek birim sorumluları ile görüşmeler de bulundu.

 

Topselvi Barış Manço, Yakacık ve Atalar Halk kütüphanelerinde görev yapan görevlilerden kütüphaneler hakkında bilgi alan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, Kartal Belediyesi kütüphanelerindeki kitap sayısının, halkın da desteği ile önemli rakamlara ulaştığını ve bilgi merkezleri olarak her kesime açık yararlı işlevine devam ettiğine dikkat çekti.

 

Gürer, Atalar Kütüphanesi’nde 1225 okur üye, 5 bin 615 kitap, Topselvi Barış Manço Kütüphanesi’nde 2390 okur üye, 12 bin 690 kitap, Yakacık Kütüphanesi’nde 993 okur üye, 6 bin 924 kitap bulunduğunu, bağış yapanların da katkısı ile kitap sayısının sürekli arttığını ve kütüphanelerin güçlendiğini vurguladı.

 

Gürer, “Felsefe, sosyal bilimler, dilbilimi, matematik, teknoloji, güzel sanatlar, din, edebiyat, coğrafya, tarih ve biyoloji gibi çok farklı alanlarda kitaplar kütüphanelerimizde bulunmaktadır. Öğrenciler, gençler, yetişkinler kütüphanemizden yararlanmaktadır. Daha çok okurun kütüphanelerimize gelmesi dileğimizdir.

 

Bilgi, yanlışlıkları engeller. İnternet ortamında farklı bilgilere ulaşılsa da kütüphaneler, özelliği ve önemi ile ayrıcalığını sürdürmektedir. Herkesin ve her kesimin kütüphanelerimize gelmesini, kitaplarla buluşmalarını öneriyoruz. Kütüphanelerimizde kitap varlığı yanında sakin bir ortamda bilgi ile buluşmak olanaklıdır. Halkımızın kütüphanelerimize daha sık uğrak vermeleri dileğimizdir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.