İftarda Şehit Aileleri ve Gaziler Vardı

İftarda Şehit Aileleri ve Gaziler Vardı
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara tarafından ilçedeki şehit aileleri, gaziler ve yakınlarına iftar yemeği verildi.

Çatalca Sofram Restoran’da düzenlenen iftar yemeğine Çatalca Garnizon Komutanı İkmal Yarbay Abdülvahap Bozkurt, Cumhuriyet Halk Partisi Çatalca İlçe Başkanı Abdullah Aslan, Muharip Gaziler Derneği Çatalca Şubesi Başkanı Şah İsmail Atak, Çatalca Belediyesi Meclis Üyeleri, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları Ufuk Akın, Erhan Güzel, Fehmi Akyüz ve Dursun Duran Kaya da katıldı.

 

Akşam ezanının okunması ile birlikte oruçlar okunan dua ile birlikte açıldı. İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, “Ramazan ayı Çatalcamızda birlik ve beraberlik içinde geçiyor, insanlarımız iftar sofralarında zengin fakir demeden hep birlikte buluşuyor. İnsanlarımız camilerde teravih namazlarında bir araya geliyor.

 

 İlçemizdeki bu birlik ve beraberliğin, kardeşliğin tüm ülkemizde, Ortadoğu’da ve dünyada olmasını diliyoruz. Bu topraklar kolay kazanılmadı, hepimiz bu topraklar için birer Mehmetçik’iz. 91 yıllık Cumhuriyetimizde bizi üzen olayları yaşıyoruz. Hepimizin ortak değeri olan bayrağımız indirilmeye çalışılıyor.

 

Bu ülke kimsenin oyununa gelmeyecektir. Bu ülkenin toprak bütünlüğü, düzeni sizler sayesinde bizler sayesinde devam edecektir. Yıllarca şehitler olmasın, analar ağlamasın dedik ve bu topraklar için yüz binlerce şehit verdik. Hepimiz bir arada olmalıyız, birlik olmalıyız. Ramazanın ülkemize, İslam alemine, dünyaya hayırlı olmasını diliyorum. Dünyada barışı sağlayabiliriz.

 

Bunun için de hepimiz insan olarak birbirimizi sevmeliyiz ve emperyalistler ile işbirlikçileri yeter ki insanların üzerinden çeksinler. Öncelikle hepimize sağlık diliyorum. Bugün burada bizi yalnız bırakmayan şehit ailelerine ve gazilerimiz ile beraber yakınlarına teşekkür ediyorum.” dedi.