Güvercintepe'de 16 Bin Kişilik Dev İftar

Güvercintepe'de 16 Bin Kişilik Dev İftar
Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Sokak iftarlarının 13.sü Güvercintepe Mahallesi’nde kuruldu. 2 km uzunluğundaki bereket sofrasında, 16 Bin kişi hep birlikte iftar yaptı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen sokak iftarına Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcıları; Hatice Demiralay, Yasin Kartoğlu, Haluk Dikbaş, Murat Şahin katıldı.

 

Dostlukların pekiştiği, komşuluk ilişkilerinin geliştiği sokak iftarında Güvercintepeliler; Başakşehir Belediyesi’nin korunaklı kaplarda sunduğu; çorba, sulu yemek, pilav ve tatlı ile orucunu açtı.

 

‘Hizmete kaldığımız yerden devam edeceğiz’

 

Sokak iftarı öncesi etkinlik alanına gelen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yaptığı konuşmada; Güvercintepe’de hizmete kaldığımız yerden devam edeceğiz dedi. Başkan Uysal: “Komşularımızla iftarımızı açabiliyoruz. Allah (c.c) komşu ülkelerimizde yaşayan Müslüman kardeşlerimize de bu muhabbet ortamlarını nasip eylesin. Aramızda da bu ülkelerden gelen misafirlerimizde bulunuyor. Ramazan ayında dostluğumuzu pekiştirmeye çok ihtiyacımız var. Dostluğumuz, kardeşliğimiz daim olsun.

 

30 Mart seçimlerini de değerlendiren Başkan Uysal, bölge halkına teşekkür etti, “Güvercintepe, son seçimde oylarını en çok artıran bölge oldu. Şimdi sözle yaptığım teşekkürü önümüzdeki 5 yılda hizmet olarak fiilen yapacağız. Güveninizi boşa çıkartmayacağız, emrinizde olacağız. Bu bölgenin sorunlarını biliyoruz. Hizmete kaldığımız yerden devam edeceğiz. Öyle hizmetler yapacağız ki bize oy vermeyenlerde bir sonraki belediye seçimlerinde hizmetlerimizi görüp oy vermek isteyecekler.

 

‘Türkiye’nin asıl bayramı 10 Ağustos olacak’

 

Kanal İstanbul projesi netleştiğinde Güvercintepe’nin çok büyük kazanımları olacağını 

söyleyen Belediye Başkanı, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Başbakan, Cumhurbaşkanı adayı R. Tayyip Erdoğan’a destek istedi, “Türkiye’nin asıl bayramı 10 Ağustos olacak, seçimlerde Başbakanımızı Cumhurbaşkanı yaptığımızda buradaki hizmetlerde hızlanacak, buralar daha da güzel olacak.”

 

Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel ise yaptığı selamlama konuşmasında: “İftar sofranızı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Türkiye tarihinde 10 Ağustos’da bir ilk gerçekleşecek. İlk defa halk Cumhurbaşkanını kendi eliyle seçecek. Bu zamana kadar Cumhurbaşkanlığı seçimi Milli İradeye gem vuracak şekilde tertiplendi, kriz oluşturuldu. Şimdi ise küresel ölçekteki projelere imza atmış Başbakanı Cumhurbaşkanı seçecek. Ülkede istikrarın devam etmesi adına siz Güvercintepelilerinde desteğiyle irademize sahip çıkacağız.” dedi.

 

‘Düşünenlerden Allah (c.c) razı olsun’

 

Komşuları aynı sofrada buluşturan sokak iftarına katılan Güvercintepeli vatandaşlar etkinlikle ilgili memnuniyetlerini dile getirdi.

 

Osman Aşkın: “Eşim, iki kızım, ablam ve babamla beraber sokak iftarına katılıyorum. Durumu olan da olmayan da iftara katılıyor. Suriye’den gelenlerde var, onlar içinde çok faydalı oluyor. Komşularımızla bir araya geliyoruz.”

 

Yakup Özekan: “25-26 seneden beri Güvercintepe’de oturuyorum. Kızım ve eşimle birlikte katılıyorum. Bizim içinde bir değişiklik oluyor. Komşularımızla birlikte iftar açmak çok güzel.”

 

İsmet Karaboğa: “Soframızda çocuklarım, üç gelimim ve hanımım bulunuyor. Evde açmaktan daha güzel oluyor. Ailecek, açık havada iftar yapıyoruz. Düşünenlerden Allah (c.c) razı olsun.”

 

Mümin Çimen: “Bu sene ikinci senemiz sokak iftarında. Ailem ve komşularımla iftar açacağım. Farklı insanlarla bir araya geldik. Yemeklerde çok güzel.”