Belediyemizden Hoşgörü Diyarı Kardeş Şehir Kırcaali'ye Ziyaret

Belediyemizden Hoşgörü Diyarı Kardeş Şehir Kırcaali'ye Ziyaret
Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Av. Beşir Açıkça, Belediye Meclis Üyeleri Aziz Demirtaş ve Suat Alkan’dan oluşan bir heyet, 2006 yılında “Kardeş Kent” protokolü imzalanarak kardeş şehrimiz olan Kırcaali şehrini ziyaret etti.

Bulgaristan"da en çok Türk "ün yaşadığı, özellikle 93 harbinde Rus askerlerine geçit vermeyen yiğitlikleriyle tanınan Kırcaali’yi ziyaret eden heyet, şehrin zengin tarihi ve kültürel mirasına tanık oldu. 

 

Kırcaali’de kaldıkları süre içerisinde belediye başkanı, vali yardımcısı ve il müftüsü ile görüşmeler gerçekleştiren, tarihi Türkan Çeşme, Türk nüfusun çoğunlukta olduğu Cebel, Kırcaali Yetimhanesi, Türk

 

Diyanet Vakfı tarafından yapılan İmam Hatip Lisesi ve şehirdeki diğer okullara ziyaretlerde bulunan heyet, Soma’da şehit olan madencilerimiz için düzenlenen mevlide katıldı. Şehirde gerçekleştirilen görüşmelerde taraflar bilgi ve deneyimlerini paylaşırken, sosyal ve kültürel ilişkilerin daha da güçlenmesi için ortak çalışmalar gerçekleştirme kararı aldılar.

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Av. Beşir Açıkça, Kırcaali Belediye Başkanlığı ziyaretinde, Belediye Başkanı Hasan Azis’e ilçemize adını veren Gazi Osman Paşa’nın portresini hediye etti.