Başakşehirden Yerinde İletişim, Yerinde Sağlık Taraması

Başakşehirden Yerinde İletişim, Yerinde Sağlık Taraması
Başakşehir Belediyesi, Kayaşehir'de oluşturduğu mobil sağlık tarama istasyonu ve mobil iletişim merkezleriyle hizmeti vatandaşın ayağına götürdü.

Belediye; Kayaşehir 11, 12, 13 ve 14. Bölgelerde hizmet veren Mobil Sağlık Tarama İstasyonu ve Mobil İletişim Merkezi ile vatandaşlar belediyeye kadar yorulmadan bu hizmetlere kolayca ulaşmasını sağlıyor.

 

Kayaşehir"de hayata geçirilen uygulama ile mobil sağlık tarama istasyonunda 18 farklı parametrede ücretsiz, hızlı, pratik sağlık kontrolü sağlık kontrolü yaptırabiliyorlar. Aynı zamanda Başakşehir Belediyesi’nin 4 farklı bölgede kurduğu mobil iletişim merkezi vatandaşların talep ve şikayetlerine cevap veriyor. 

 

Sağlık Tarama İstasyonu görevlileri öncelikle uygulamadan yararlanmak isteyen site sakinlerinin bilgisayar ortamında kayıtları alınıyor. Vatandaşların adlarına kartları tanımlanıyor. İkinci aşamada ise Mobil sağlık sistemine kart okutularak 18 parametrenin ölçümüne geçiliyor. Boy ve kilo ölçümleri ile başlayan ve 10 dakikadan kısa sürede tamamlanan işlemlerin sonuçları hastaya anında sms olarak cep telefonuna gönderiliyor. Vatandaşlara sağlık personeli tarafından da sonuçları sözlü olarak aktarılarak, tavsiyelerde de bulunuluyor.

 

Vatandaşlar ‘Mobil Kişi ve Halk Sağlığı Takip, Kontrol Sistemi’ için oluşturulan www.saglikliyasamadestek.com üzerinden test sonuçlarına ulaşabiliyor ve takip edebiliyor, tavsiyeler alabiliyor.

 

Yerinde iletişim

 

İlçe sakinlerinin Belediyeye kadar yorulmadan sorunlarına çözümler üreten İletişim Merkezi vatandaşı dinleyerek talep, olay, problem bildirimlerinin alınması, ilgili birimlere yönlendirilmesini gerçekleştiriyor.

 

Vatandaşlar uygulamadan memnun

 

Belediye hizmetleri ile birlikte online sağlık tarama sistemine evlerinin yakınında kolayca ulaşan vatandaşlar uygulamadan oldukça memnun kaldı. Vatandaşlar mobil sağlık taraması ve mobil iletişim merkezi ile ilgili görüşlerini şöyle belirtti.

 

Galina Kılıç: İki yıldır burada oturuyorum. Sağlık tarama istasyonunu çok başarılı buldum. İlk kez yaptırıyorum bu taramayı. Geçen sefer bir göz taraması yaptırmıştım. Buradaki iletişim merkezi de çok iyi bir hizmet. Herhangi bir sorun olduğunda bildirebiliriz buraya. Gayet memnunuz. Buranın eksikleri mutlaka vardır fakat daha yeni yerleşim ve zaman içinde oturur bütün her şey diye düşünüyorum.

 

Adagül Cıncık: Gayet güzel ben çok memnunum. Başka bir semtten geldim ve geldiğim yerde kesinlikle böyle hizmetler yoktu. Sosyal aktiviteleri, hizmetleri gayet iyi buluyorum. Ben belediye hizmetlerini çok beğeniyorum. Yeni yerleşmiş bir yerde hizmetler ancak bu kadar olabilir. Hala yapılaşmaya devam ediyor çünkü. Zamanla daha iyi olacağını da düşünüyorum. Ben çok memnunum belediyeden ve bana çok iyi hizmet verdiğini düşünüyorum.

 

İslam Yaprak: Belediyeden bu hizmetlerinden dolayı çok memnunuz. Evimizin yakınına geliyor hizmet. Ailemiz, eşimiz, çocuğumuzla birlikte tetkiklerimizi yaptırmaya geliyoruz. Bir şikayetimiz olduğunda site yönetimine bildiriyoruz ve belediyeyle hallediyoruz. Ama buraya gelmişler şikayeti isteği olanın hemen kaydını alarak halletmeye çalışıyorlar. Teşekkür ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.