Başakşehir İzcilik Kampı Misafir Öğrencileri Ağırladı

Başakşehir İzcilik Kampı Misafir Öğrencileri Ağırladı
Her yıl yaklaşık 2 bin 500 izcinin faydalandığı Başakşehir İzci Kampı kapanış haftasında Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen öğrencileri ağırladı.

Kampa, Niğde, Çorum ve Isparta’dan toplam 180 öğrenci ve 17 lider öğretmen katıldı. Öğrenciler Türkiye İzci Federasyonu’nun programı kapsamında önce Bolu ve İstanbul ziyaretlerinden sonra Çanakkale’ye gidecekler.

 

 

Öğrenciler 3 günlük İstanbul ziyaretlerinin ilk iki gününü Başakşehir İzci Kampı’nda aktiviteler katılarak, son gününü ise İstanbul’u gezerek dolu dolu geçirdi. Misafir öğrenciler İzci Kampı’nda yürüyüş, tırmanma, oryantiring, ok atma gibi sporlar yaptı. Öğrenciler kampın müzik istasyonunda da beraber şarkı söyleyip eğlenceli vakit geçirdi.

 

 

İstanbul’a ilk kez gelen öğrenciler kamptan keyif aldıklarını dile getirdi.

 

 

"Beraber yaşamayı öğrendik"

 

 

Serhat Çevik (Niğde): İzcilik kampı çok zevkli. İlk kez böyle bir kampa geliyorum. Yürüyüş yaptık, tırmanma duvarında tırmandık. Gayet eğlenceli vakit geçiriyoruz.

 

 

Sefer Sakarya (Niğde): Okçuluk eğitimini çok sevdim. Kampı çok beğendik. İstanbul’u çok merak ediyorduk çok güzel bir yer.

 

 

Ziya Enes (Çorum): En çok okçuluğu sevdim. Akşamları nöbet tutuyoruz bazen zor oluyor ama gene de güzel.

 

 

Muhammet Mustafa Sezgin (Isparta) : İlk defa böyle bir kampa katılıyorum. Yeni şeyler öğrendik. Doğal yaşamı öğrendik. Annemizin yemeklerini özledik evimizin kıymetini anladık ormanda yaşarken. Doğadaki malzemelerden aletler ve tesisat yapmayı öğrendik. En önemlisi aynı çadırda kalırken beraber yaşamayı öğrendik. İstanbul’u gezmek de bizim için ayrı güzel oldu tarihi yerleri gördük.

 

 

Liderlerden Mehmet Yıldızhan (Isparta): Isparta’dan öğrencilerimizle üç hoca geldik. Kamptan memnunuz. Çocuklar için farklı bir deneyim oldu. Tüm faaliyetlere severek katılıyorlar. Okçuluk eğitimini çok sevdiler, koşa koşa geliyorlar ok atmaya. Başakşehir İzcilik Kampı başka kamplara göre daha rahat, ormanı daha kullanışlı.