Bağcılar'da her gün 700 ton çöp toplanıyor

Bağcılar'da her gün 700 ton çöp toplanıyor
Bağcılar'da 545 kişilik ekiple her gün 700 ton çöp toplanıyor.

Bağcılar"da 545 kişilik ekiple her gün 700 ton çöp toplanıyor.

Bağcılar Belediyesi"nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 24 saat hizmet veren belediyenin 545 temizlik işçisi bir ay içerisinde de 3 bin ton da moloz topluyor.

Toplam 2800 cadde ve sokak ile Mehmet Akif Bulvarı"nın çöp temizliğinin yapıldığı ilçede, 7 gün boyunca 20 pazar kuruluyor. Pazar sonrası yerlerdeki çöpleri alan ekipler, yerleri tazyikli suyla yıkıyor.

Toplanan çöpler, Yenibosna Çöp Aktarma İstasyonu"na gönderiliyor. Çöp konteynerleri düzenli olarak kontrol ediliyor.

Molozlar ise Bağcılar Belediyesi Arnavutköy Bolluca"daki hafriyat döküm sahasına bırakılıyor.

İlçede 10 kişilik 5 motorize ekip de sokağa gelişigüzel çöp atılmasını önlemek amacıyla görev yapıyor.

İş yerlerinden kaynaklanan imalat ve evsel atıklar da belirli günlerde toplanıyor. İş yeri sahipleri de atıklarla ilgili imalat atık sözleşmesi imzalıyor. Buna göre, çöp miktarının tespitinin ardından belirlenen günde araçlar gönderilerek bu atıklar alınıyor.

- "İlçede çevreyi temiz tutma adına önemli projeleri hayata geçirdik" 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçede çevreyi temiz tutma adına önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

Çağırıcı, katı ve sıvı atıkların geri dönüşüm kutularında toplandığını aktararak, yeni bir uygulamayla da bayat ekmeklerin çöpe gitmesinin önüne geçildiğini kaydetti.

Her gün yüzlerce kilogram bayat ekmek toplandığını ifade eden Çağırıcı, şunları kaydetti:

"Çevre temizliği ve geri dönüşüm uygulamalarımızdan hemşehrilerim de son derece memnun. İlçemizde çevremizi temiz tutma anlamında da çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sokaklardaki çöpleri toplamak için de her yıl 12 trilyon para harcıyoruz. Bizim yönetim anlayışımızda bireyin mutluluğu çok önemlidir. Bireyin mutluluğu ailenin mutluluğuna, ailenin mutluluğu da toplumun huzuruna vesile olur. Mutlu ve sağlıklı bireyler için elimizden gelen çalışmayı yapıyoruz. Unutulmamalıdır; en güzel temizlik kirletmemektir."