Babalar Gününde Soma Madencileri Anıldı

Babalar Gününde Soma Madencileri Anıldı
Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri’nin düzenlediği ‘Türk Halk Müziği Çocuk Korosu Soma Özel Etkinliği’ Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşti.

Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç ve yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen program,  Bilgi Evleri öğrencilerinin oluşturduğu Türk Halk Müziği Çocuk Korosu konseriyle başladı. Programda veliler ve öğrenciler duygusal anlar yaşadı.

 

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

 

Fatih Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı’nda Öğretim Görevlisi olan Erdal Şahin’in yönettiği koro tarafından, Soma’da ölen madenciler için okunan mektup büyük alkış alırken, izleyiciler gözyaşlarına engel olamadı.

 

‘SOMA’DA HAYATINI KAYBEDEN BABALARI RAHMETLE ANIYORUZ’

 

Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç, Soma’da hayatını kaybeden maden işçilerini andığı konuşmasında; ‘ Öncelikle, vefat eden babaları rahmetle yad ediyoruz. Ve tüm babaların gününü kutluyorum. Bilgi Evleri öğrencilerimiz, bu özel gün için anlamlı bir program hazırlamışlar.’diyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Konser sonunda, Başkan Yardımcısı Hamza Gönenç Erdal Şahin’e çiçek takdim etti. Programda Bilgi Evleri Türk Halk Müziği korosunda yer alarak, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında takdir ve teşekkür belgesi almaya hak kazanan öğrencilere madalya takdim edildi.