Türkiye Diyanet Vakfı Eğitime Desteğini Sürdürüyor

Türkiye Diyanet Vakfı Eğitime Desteğini Sürdürüyor
Geçen sene 15 bin 526 öğrenciye 7 milyon 21 bin 750 lira burs veren Türkiye Diyanet Vakfı, bu seneki burs başvuruları ise ekimde alınacak.

Burs verdiği öğrenci sayısını her yıl artıran Türkiye Diyanet Vakfının (TDV), geçen sene 15 bin 526 öğrenciye 7 milyon 21 bin 750 lira burs verdi. Bu seneki burs başvuruları ise ekimde alınacak.

 

Vakıf, üniversitelerde öğrenim gören başarılı öğrencilere özel destek başarı bursu ve eğitim yardımı yapacak.

 

TDV Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tutkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vakfın kurulduğu günden beri eğitime büyük önem verdiğini söyledi.

 

Vakıf olarak milli ve manevi değerlerle sahip gençlerin yetişmesi için çalıştıklarını belirten Tutkun, "Üniversite öğrencileri, rahat şekilde öğrenimlerini tamamlamaları için maddi kaynağa ihtiyaç duyuyor. Vakıf olarak 2013-2014 eğitim döneminde 15 bin 526 öğrenciye 7 milyon 21 bin 750 lira burs verdik. Her yıl burs verdiğimiz öğrenci sayısı artıyor" dedi.

 

Tutkun, vatandaşların destekleriyle her yıl binlerce öğrencinin yüzünün güldüğünü dile getirerek, "Bugüne kadar 220 bin öğrencimize milletimizin destekleriyle 44 milyon 347 bin lira eğitim ve burs yardımı yaptık. Bu yıl da üniversite öğrencilerine burs ve eğitim yardımı yapacağız" ifadelerini kullandı.

 

Müracaatlar ekimde başlıyor

 

Burs duyurularının bu ay içinde "www.diyanetvakfi.org.tr" adresinden yapılacağını, ekim ayında ise müracaatların alınacakağını kaydeden Tutkun, başvuruların internet üzerinden gerçekleşeceği bilgisini verdi.

 

Gerçekten ihtiyacı olan öğrencilere bursların verilmesi konusunda titiz şekilde çalışma yapıldığını vurgulayan Tutkun, üniversiteye yeni kayıt yaptıranlar arasında ilahiyatın yanı sıra hukuk, tıp, mimarlık ve mühendislik fakülteleri öğrencilerinin de burslara başvurabileceğini anlattı.

 

Özel destek başarı bursu

 

Vakfın ayrıca başarılı 266 öğrenciye 2 yıldır 300 lira özel destek başarı bursu verdiğine dikkati çeken Tutkun, şunları kaydetti:

 

"Bu burstan yararlanacak öğrencilerimizi, gelecekte kurumumuz ya da benzer kurumlarımızda kariyer yapabilecek kişilerden seçiyoruz. Burs süresince öğrencilerimizin genel başarı durumlarını takip ediyoruz. Kendini geliştiren, yeniliğe açık, bilgili, manevi yönden donanımlı bu kardeşlerimizi yetişmiş insan kaynağı olarak kurumlarımıza kazandırmak için çalışıyoruz."