Seçim Listeleri Askıya Çıkarıldı

Seçim Listeleri Askıya Çıkarıldı
İlk turu 10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanı seçimi nedeniyle muhtarlık bölgesi askı listeleri, bugün saat 08.00'den itibaren güncelleştirilmek üzere ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarıldı ve itirazlar alınmaya başlandı.

İlk turu 10 Ağustos"ta yapılacak cumhurbaşkanı seçimi nedeniyle muhtarlık bölgesi askı listeleri, bugün saat 08.00"den itibaren güncelleştirilmek üzere ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarıldı ve itirazlar alınmaya başlandı.

 

Yurt Dışı Seçmen Kütüğü de bugün internet ortamında www.ysk.gov.tr adresinde ilan edildi ve itirazların alınmasına başlandı. Seçmen listelerinin askıya çıkmasıyla birlikte YSK"nın internet adresinden seçmen kayıtları sorgulanabiliyor.

 

Muhtarlık bölgesi askı listeleri ile tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü askı listelerine itirazlar 9 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00"de sona erecek ve listeler askıdan indirilecek. İlan edilen Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne itirazlar için de son gün 9 Temmuz Çarşamba olacak. Yurt dışı seçmen kütüğü ilanı da aynı gün sonlandırılacak.