O dizinin senaryosunu Gülen mi yazıyor?

O dizinin senaryosunu Gülen mi yazıyor?
Şefkat Tepe dizisinde Peygamber Efendimizin ışık hüzmesiyle indirilip bir kamyon kasasına oturtulması büyük tepki toplamıştı.

STV"de ekranlara gelen Şefkat Tepe dizisinin olaylı sahnesi gündeme bomba gibi düşmüştü.

O DİZİNİN SENARYOSUNU KİM YAZIYOR?

Fethullah Gülen"le Aydın Doğan ilişkisini deşifre eden ses kaydının internete düşmesinin ardından bu kez de yeni bir kayıt ortaya çıktı

Gülen"le telefonda konuşan kişi Şefkat Tepe"nin yeni bölümüyle ilgili bilgi veriyor. Ortaya çıkan ses kaydında Pensilvanya"da bulunan Fethullah Gülen, dizini senaryosunu dinledikten sonra tamam deyin dizini onaylıyor.

PEYGAMBERİ KAMYONETE BİNDİREN DİZİ

Fethullah Gülen imzalı Şefkat Tepe dizisi, geçtiğimiz bölümlerinden birinde Hz. Muhammed’i bir ışık hüzmesi halinde indirip bir kamyonetin kasasında götürülmesi sahseni büyük tepki toplamıştı. Sahnede, Sungurlar timi askerlerin bir araya gelerek salavatlar çekerek Hz.Muhammed"in yanlarına çağırmış. Kısa bir süre sonra bizzat Hz. Muhammed’in bir ışık hüzmesiyle yanlarına gelmişti.

SENARYO GÜLEN"İN ONAYINDAN GEÇİYOR

Dizinin Hz Muhammed sahnesiyle tepkileri bir kez daha üzerine çeken dizinin senaryosunu Fethullah Gülen"in onayladığı ses kayıtlarında ortaya çıktı. 

İşte Şefkat Tepe ile ilgili internete düşen ses kaydının dökümü;

- Bu haftaki Şefkat Tepe’yi arz edebilir miyim. O diplomat dediğim adam konuşuyor: Beyler olayların bir görünen yanı, bir de perde arkası vardır. Bizler gibi. Hiçbir zaman bu ülkedeki emellerimizden vazgeçmeyeceğiz. Birileri vesayetlerin bittiği, hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağına avuna dursun tepelerine inecek balyozlar, şekil kılıf değiştirerek aynen kurbağa örneğinde olduğu gibi kafalarına inecek. Sizlerden beklenen durmak yok, yola devam edeceğiz. Çok hassas bir konu, bizi hedefe götürecek önemli bir adım, Tekliflerinizi bekliyoruz. Son olarak sizden bir şey daha isteyeceğiz. Genel af nasıl çıkarılır, genel af nasıl gündeme getirilir.

Bu açıklama karşısında Gülen"in cevabı ise "Bir mahsuru yok, bence o da olsun. Sert bulduğunuz yanları varsa onları şey yaparsınız. Allah afiyet versin." oluyor.

CEMAAT TABANI DA RAHATSIZ

Cumartesi akşamları yayınlanan dizinin çözüm sürecine zarar verdiği gerekçesiyle farklı kesimler tarafından da eleştiriliyordu. Ancak dizi eleştirilerin hedefinde olmasına rağmen her defasında yayında kalmayı başardı. 

Öte yandan Hz Muhammed sahsesinden sonra cemaat tabanında da diziyi eleştirel bir gözle bakıldığı gelen haberler arasında. 


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.