Madencinin Oğluna Müjdeli Haber

Madencinin Oğluna Müjdeli Haber
Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden İbrahim Salgın'ın ilik nakli bekleyen 13 yaşındaki oğlu İsmet'e Almanya'dan donör bulundu.

Manisa"nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden 37 yaşındaki İbrahim Salgın"ın ilik nakli bekleyen 13 yaşındaki oğlu İsmet"e Almanya"dan donör bulundu.

 

Anne Aynur Salgın, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğluna ilik nakli bulunması için Soma"daki maden faciasının yaşandığı ocaktaki 150 işçinin kan örneği verdiğini, onların da faciada hayatını kaybettiğini hatırlattı.

 

İki kız çocuğu olduğu için İsmet"i, İzmir"deki hastaneye babasının götürdüğünü ifade eden Salgın, şöyle konuştu: 

 

"İki küçük kızım olduğu için İsmet"i ben hastaneye götüremiyordum. İsmet"le hep babası ilgilenirdi. Onu hastaneye götürmek için eşim iş yerinden iki kez izin alamadı. Zor günler geçirttiler. İki kez iş yerinden çocuğumu hastaneye götürmek için izin alamadı. O da evladını hastaneye götürmek için işe gitmiyordu. "Ya gelirsin ya çıkışını veririz" diye tehdit ediyorlardı.

 

Facianın olduğu günden bu yana ilk kez yüzümüz güldü. Oğluma ilik nakli bulunduğu söylendi. Çok mutluyum. Bu evi yeni aldık ancak doktorlar çocuğumun sağlığı için buranın uygun olmadığını söylediler. Oğlumun iyileşmesini ve bir ev istiyorum."

 

-Masrafları Sağlık Bakanlığı karşılayacak

 

İzmir Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz ise İsmet"in uzun süredir kemik iliği arayışı içerisinde olduğunu, maden faciasında babasını kaybetmesiyle birlikte ailenin acısının daha da büyüdüğünü ifade etti.

 

Ailenin acısını hafifletebilmek için çalışma yaparken donörün Almanya"dan bulunduğu müjdesinin geldiğini dile getiren Türkyılmaz, "Çok şükür Almanya"dan uygun ilik bulunduğu ve bunun da uyumlu olduğu haberi geldi. İlik bulunması ve uyum oranının yüksek olması genelde zordur. Bu haber bizi çok sevindirdi. Almanya"dan iliğin getirilmesi de bir süreç ve maliyettir. Sağlık Bakanlığımız ilik naklinin yurt dışından getirilmesi için tüm masrafları karşılaşacak. İnşallah, bir an önce İsmet sağlığına kavuşur ve çocuklarla birlikte oynamaya başlar. İsmet ağlamasın gülsün diye buradayız. Bu süreci aile rahat geçirsin diye elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

 

-Fenerbahçeli Baroni"nin aramasını istedi

 

Sağlığına kavuşacak olmanın verdiği mutluluk yüzüne yansıyan İsmet Salgın da fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu belirterek, "Çok mutluyum. Fenerbahçe"den Baroni"nin aramasını istiyorum. O zaman çok mutlu olacağım" dedi.

 

İsmet, sağlığına kavuşup sokakta arkadaşlarıyla rahatça oynamak istediğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.