Erdoğan İçin Özel Logo

Erdoğan İçin Özel Logo
AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı gösterilen Başbakan Erdoğan, aday tanıtım toplantısındaki konuşmasını, kendisi için özel hazırlanan logo altında gerçekleştirdi.

AK Parti"nin 311 milletvekilinin teklifiyle cumhurbaşkanı adayı gösterilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aday tanıtım toplantısındaki konuşmasını, seçim kampanyasında kullanacağı, kendisi için özel hazırlanan logo altında gerçekleştirdi.

 

Kırmızı, beyaz ve koyu mavi renklerin kullanıldığı logoda, yeni Türkiye"nin doğuşu güneşin doğuşuyla, Erdoğan"ın hayatı yol ve yolculukla simgelenirken, Türkiye"yi güneş ve yol ile tarif edilen hedeflere götürecek liderin Erdoğan olduğu büyük harflerle "ERDOĞAN" yazılarak ifade edildi.

 

Logoda, güneşin doğuşuyla yeni Türkiye"nin doğuşu ve geldiği nokta simgelenirken, yeni Türkiye"nin büyüme ve yükselme arzusunun devam edeceğine işaret ediliyor. Yeni umut ve hedefleri içinde barındıran güneşin doğuşu simgesiyle, güneşin kuşatıcılığına, birlik ve beraberliğe vurgu yapılırken, güneş ışığı ile sıcaklık, sevgi, muhabbet ve dayanışma anlatılmaya çalışılıyor.

 

Logoda yer alan yol ve yolculuk simgeleri, Erdoğan"ın hayatını simgelerken, yoldaki kıvrım ve virajlar mücadele, davaya adanmışlık ve kararlılığı temsil ediyor. Kıvrımlı yol ile Erdoğan"ın siyasetteki basamak basamak yükselişi, uzun ince bir yol figürüyle Erdoğan"ın uzun ince bir yolda, gece gündüz davası ve millet sevdası uğrunda çalıştığı, yeni Türkiye yolunda hedefe doğru kararlılıkla yürüdüğü anlatıldı. 

 

Logodaki "ERDOĞAN" ifadesiyle ise güneş ve yol ile tarif edilen yeni Türkiye hedeflerine götürecek liderin Erdoğan olduğu vurgulanırken, kullanılan font ve harf aralıklarının sıklığıyla da Türkiye"nin bütünlüğü, güç birliği ve kader birliği temsil edildi.

 

Renklerin anlamı

 

Logodaki kırmızı renk ile güneşi doğuşu, yükselişi, sıcaklığı, samimiyeti, gücü, kararlılığı ve Türk bayrağının kırmızısı anlatılırken, beyaz renk ile barış, kardeşlik, birlik, tevazu ve iyilik vurgulandı. Beyaz renk ile ayrıca istikrar, devamlılık ve Türk bayrağındaki beyaza vurgu yapıldı.

 

Koyu mavi renk ile büyük harflerle yazılan "Erdoğan" ifadesi gökyüzünün engilliğini, hedeflerin büyüklüğü, güvenilirliği, saygınlığı, karizmayı ve bağlılığı temsil ediyor.

 

Erdoğan"ın konuşması sırasında, sahneye kendisi için hazırlanmış logonun yanı sıra "Milli İrade, Milli Güç. Hedef 2023, 2053, 2071" yazısı da yansıtıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.