Çocukların Takibi Sağlanmaktadır

Çocukların Takibi Sağlanmaktadır
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan ''Koruma altındaki 3071 çocuk nerede'' başlıklı habere ilişkin açıklama yaptı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı"ndan ""Koruma altındaki 3071 çocuk nerede"" başlıklı habere ilişkin yapılan açıklamada, ""Fiilen kuruluş bakımında olmasa da hizmetlerden yararlandırılmaya devam eden tüm çocukların, düzenli olarak takibi sağlanmakta olup kuruluş kayıtlarından silinmemektedir. Haklarındaki korunma ve bakım tedbir kararı devam ettiği sürece kuruluşta kayıtları bulunmaktadır"" ifadelerine yer verildi.

 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ulusal ve yerel basında yer alan ""Koruma altındaki 3071 çocuk nerede"" başlıklı haberlere ilişkin hususların kamuoyu ile paylaşılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

 

Haberlerde bakanlığa bağlı kuruluşlarda kayıtlı olan çocuk sayısı ile fiilen bakılan çocuk sayısının birbirini tutmadığı, kayıtlarda görünmesine karşın 3 bin 71 çocuğun nerede olduğunun bilinmediğinin iddia edildiği anımsatılarak, bakanlığa bağlı kuruluşlarda kayıtlı olan çocuk sayısının, korunma ve bakım altına alınarak kuruluşa yönlendirilen tüm çocukları kapsadığı vurgulandı.

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

""Kuruluşta kayıtları devam eden ancak fiilen hizmet almayan çocukların sağlık nedeni ile hastanede yatan, koruyucu aile yanında bulunan, sosyal ve ekonomik destek ile ailesi yanında desteklenen, yatılı okula giden, işlemleri devam ederken ailesi yanına izinli verilen ve benzeri çocuklardan oluşmaktadır. Fiilen kuruluş bakımında olmasa da hizmetlerden yararlandırılmaya devam eden tüm çocukların, düzenli olarak takibi sağlanmakta olup kuruluş kayıtlarından silinmemektedir. Haklarındaki korunma ve bakım tedbir kararı devam ettiği sürece kuruluşta kayıtları bulunmaktadır.""

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.