Öğrenciler online dershaneyi sevdi

Öğrenciler online dershaneyi sevdi
Sınavlara hazırlanan öğrencilere destek amacıyla yayın yapan online dershaneler büyük ilgi görüyor.

Sınavlara hazırlık ve ders takviyesi amacıyla hayata geçen online dershaneler internet erişiminin yaygınlaşmasıyla birlikte yaygınlık kazanıyor. Dershaneye gitmek için maddi durumu yeterli olmayan öğrencilerin yanı sıra dershanelerde gördükleri konuları tekrar edip takıldıkları soruları çözmek isteyen öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Anafen TV’nin yöneticisi Yusuf Bayram, teknolojinin yaygınlaşmasıyla birlikte online dershanecilik çözümlerine ilginin arttığını ifade etti: “Türkiye’de eğitim sektöründe yenilikçi yaklaşımlar gerek öğretmenler gerek öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Sadece internet erişiminin yeterli olduğu yeni nesil dershane sistemlerinde öğretmen, öğrenci ve veli çalışmaları koordineli olarak takip edebiliyor. Dershane öğrencilerinin yanında dershaneye gitmeyen öğrencilere de hizmet veren online dershaneler eğitimde fırsat eşitliği için önemli bir fırsat sunuyor. Kendi stüdyolarında kendi kadrosuyla özenli bir dershane ortamı sunan Anafen TV, Türkiye’nin farklı yerlerindeki 220bin kullanıcıya hizmet veriyor.”

Kuş gribiyle ortaya çıktı

Online dershane fikrinin Türkiye’de kuş gribi tehlikesinin olduğu günlerde dershaneye gidememe ihtimalinin olduğu günlerde ortaya çıktığını söyleyen Bayram şunları söyledi: “Anafen olarak hayata geçirdiğimiz Anafen TV ile dünyanın her noktasındaki kullanıcılara yeni nesil dershanecilik hizmeti veriyoruz. 64 bin soru, 3 bin 52 konu anlatım videosu ve yazılılara hazırlık ders videolarının haricinde sunduğumuz deneme sınavlarıyla öğrencilerin kendi seviyelerini ve diğer öğrenciler arasındaki seviyelerini görmelerine imkan tanıyoruz.

7/24 dershane 

Online dershaneler öğrencilere istedikleri zaman konuları dinleme ve kendilerini geliştirme imkanı tanıyor. Sınav tarihi ve saati geldiğinde evdeki veya herhangi bir yerdeki internet bağlantısı olan bilgisayarıdan sınava katılabilme imkanı sağlayan sistem sınav bitiminden sonra soruların doğru cevaplarıyla öğrencilerin kendi cevaplarını kıyaslama imkanı tanıyor.

Deneme sınavlarına ait soruların çözümlerinin izlenebildiği Soru Çözüm Videolarının yanı sıra toplu katılım ve toplu değerlendirmeye dahil olma fırsatı da bulunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.