Kadınlar İçin Projeni Açıkla, Oyumu Yakala

Kadınlar İçin Projeni Açıkla, Oyumu Yakala
Haklı Kadın Platformu, “Kadınlar İçin Projeni Açıkla Oyumu Yakala” başlıklı kampanya ile 30 Mart yerel seçimlerine katılacak adayların toplumsal cinsiyet eşitliğine bakışını sorguluyor, seçmenlere de kadın projesi olmayan adayları boykot etme çağrısında bulunuyor.

Haklı Kadın Platformu dikkatleri 2014 yerel seçimlerine katılan adayların üzerine çekecek bir kampanya başlattı. 30 Mart yerel seçimlerine katılacak adayların toplumsal cinsiyet eşitliğine bakışını sorgulayan “Kadınlar için Projeni  Açıkla Oyumu Yakala” başlıklı kampanya, seçmenlere de konuya duyarlı olmayan adayları boykot etme çağrısında bulunuyor.

Kampanya kapsamında adaylardan toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayacak çalışmalarını tüm plan, program ve bütçelerine dahil etmeleri talep ediliyor ve seçimlerden önce bu projelerini kamuoyu ile paylaşmaları isteniyor.  

Haklı Kadın, yerel  yönetimlerin çalışmalarını tüm alanlarda kadın erkek eşitsizliğini  kaldıracak biçimde planlamadıkları ve buna bütçe ayırmadıkları takdirde kadına yönelik ayrımcılığın önlenemeyeceğine dikkat çekiyor. Platform konuyla ilgili #kadınlariçinprojeniaçıklaoyumuyakala hashtag"i ile sosyal medyada farkındalık yaratmayı amaçlarken; change.org sitesinde imza kampanyası da başlattı. Kampanyaya şu linkten ulaşılabiliyor: http://chn.ge/1i2WqfS

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.