3,5 milyar TL'lik Ramazan Kumanyası İştah Kabartıyor...

3,5 milyar TL'lik Ramazan Kumanyası  İştah Kabartıyor...
Ramazan kumanyası paketlerine konulan, ‘hileli ürünlere’ dikkat

Ramazan ayı ile birlikte gündeme gelen ‘Ramazan kumanyası paketleri’ konusunda hayırsever vatandaşları uyaran Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, şunları söyledi: “Ramazan kumanyası pazarı, 3,5 milyar TL’yi geçiyor. İştah kabartan bu rakam nedeniyle, sadece Ramazan ayına özel, kalite ve standardı çok düşük, insan sağlığını tehdit edebilecek ürünler piyasaya çıkıyor.

 

Hayırseverlerin iyi niyetinden faydalanmak isteyen bu fırsatçılar; yıl boyunca pazarda satılamayan standardını kaybetmiş ve pişmeyen eski mahsul ürünleri veya kalitesi çok düşük ithal ürünleri, Ramazan kumanyası paketinde satışa sunmaktadır. Hayırsever vatandaşlarımıza tavsiyemiz; kumanya paketlerini almadan önce, içlerini kontrol etmeleridir.

 

Ürün cinsinin ve menşeinin doğru yazılıp yazılmadığına ve ürün kalitesine bakmaları önemlidir. Ayrıca, kumanya kolilerinin içerisindeki ürünlerin gıda kodeksine uygunluğu kontrol edilmelidir. En önemlisi de, maneviyat yüklü olan bu aylarda yardım yaparken de eviniz için satın aldığınız, mutfağınızda pişirdiğiniz ve güveninizi kazanmış markalı ürünlerin tercih edilmesini öneriyoruz” dedi.

 

Hediye çekleri, tencereyi kaynatmıyor

 

Bu aylarda verilen market hediye çeklerinin tam olarak tencereyi kaynatmadığına da işaret eden Mehmet Reis, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Ramazan kumanyasının maneviyatı, evlerde tencerenin kaynamasıdır. Bazı işadamlarımız, marketlerden hediye çekleri verebilmektedir. Ancak bu hediye çekleri; gıdadan çok diğer kişisel ürünlerin satın alınmasında kullanılabilmektedir. Buna da, dikkat edilmesi önemlidir” diye konuştu.

 

33 yıldır Reis Gıda’nın desteğe ihtiyacı olan dernek ve kuruluşlara gıda yardımı yaptığını anlatan Mehmet Reis, Kızılay bağışçılarına verilen Altın Madalya başta olmak üzere bu alanda aldıkları sayısız ödülden büyük onur duyduklarını açıklayarak, imkanları ölçüsünde, gıda yardımına ihtiyaç duyanlara gıda ulaştırmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.