Sevgili dostlar, 1960 yılında 3.032 milyar olan dünya nüfusu, aradan geçen yaklaşık 60 yıllık süre içerisinde 2017 verilerine göre 7.53 milyara yükseldi. 

Geçmişte toplam nüfusu şu anda olandan çok daha az olması nedeniyle insanoğluna çok büyük gibi görünmesine rağmen, nüfusun artmasıyla birlikte yaşam alanlarının daralmasıyla Dünya, insanoğluna yeterli kapasitesini giderek yitirmektedir.

Doğal sonuç, geleceğe endişeyle bakanların başında ve de elbette ki her şeyi kendisine yontmayı prensip edinen ABD’nin ileriye yönelik planlar yapmasıyla bağdaşır bir durum oluşturmakta… 

Gündeme getirdiği çeşitli uygulamalarıyla Dünya’nın tamamının yalnızca kendisine ait olması isteği, ABD’nin çeşitli arayışlara yönelerek hiçbir şey vermeden hep almak hevesi   açıkça gözlemlenmekte ve uygulamalarıyla paralellik arz etmektedir..

Gerçekte insanlık tarihine göz attığımızda bilim ve sanat olarak insanlığa çok şeyler veren ülkelerin olduğunu söyleyebiliriz. Ki insanlığa gerekli olan da aslında budur…

 Bilim ve sanatın dışında insanlığa sunulan planların felaketlere yol açtığını ve neredeyse zaman zaman insan soyunun katliamının gündeme geldiğini söylemeye gerek bile yok.

 2. Dünya Savaşı ve Japonya’nın Hiroşima (06. Ağustos. 1945 ) ve Nagazaki (09. Ağustos. 1945) kentlerine ABD tarafından atom bombasını atılmasını bunun en son örneği olarak gösterebiliriz. Tek seferde Hiroşima’da 140.000 ve Nagazaki’de 70.000 insanın ölümüyle sonuçlanan saldırılar, ABD’nin yarattığı tahribatla, insanlığa sunduğu ne varsa hepsini silip süpürmeye yeter de artar bile…. 

Kaldı ki Dünya’ya kendisinin ve diğer başka ülkelerin insanlıkla ilgili olmayan ve ölüm makinası olmanın dışında başka bir işe yaramayan, her seferinde daha da çeşitlendirilen silahların ortaya çıkmasını nasıl açıklamalı ?.. 

Silaha yatırım yapacağına aç insanları doyurmak için tedbir almayan ABD’nin görmezden geldiği aç insan sayısı, en başta Afrika Ülkeleri olmak üzere 821 milyon (2019) olarak belirtilmektedir.

Buna karşın ABD’de, CDC (Birleşik Devletler Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) bütçesinden kendi ülkesindeki sayısı 72 milyondan fazla olan aşırı kilolu insanlar için ayrıca 147 milyar dolar da sağlık harcaması yapıldığı açıklanmaktadır.  

İçten gelen gerçek olumlu düşünceyle yola çıkanların eylemlerini iyi niyet maskesiyle kamufle etmelerine gerek yoktur. 

Lider olmak isteğini her seferinde ortaya koyan ABD, Dünya’dan hep almak değil, tam tersine Dünya’ya insanlığa dair olanlarla el uzatmak, vermek durumundadır.

Yalnız kendisinin değil bütün dünyanın kazanmasını gözetmek insanlık açısından vazgeçilmez olmalı. 

Esen kalın.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.