GROHE Teknolojileri Çevreyi Korumada Öncü Rol Oynuyor

GROHE Teknolojileri Çevreyi Korumada  Öncü Rol Oynuyor
GROHE, geleceğe karşı sorumluluk bilinciyle doğal kaynakları tasarruflu kullanan ve hem çevre korumaya hem de aile bütçesine katkı sağlayan ürünler sunuyor, 5 Haziran Dünya Çevre Günü‘ne dikkat çekiyor...

Dünyada kaynakların bilinçsiz kullanımı nedeniyle doğal  kaynaklar giderek azalıyor ve çevre koruma her geçen yıl daha fazla önem kazanıyor. En değerli kaynaklardan biri olan suyun doğru biçimde kullanılmaması, suyun önemli bir kısmının bulunduğu yerde ya da bir noktadan diğer bir noktaya aktarılması sırasında buharlaşmasına yol açıyor. Yanlış sulama sistemleri ise su kaynaklarının azalmasının en önemli nedenleri arasında yer alıyor.
 
 

Çevre koruma çerçevesinde su kaynaklarının giderek azalması konusunda, dünyadaki her bireyin, kurum ve kuruluşun üzerine düşen bir sorumluluk olduğuna inanan GROHE bu bilinçle, su ve enerji tasarrufu sağlayan yüksek teknolojili ürünlerinin geliştirilmesini ve kullanımının yaygınlaşmasını hedefliyor.

 

Tasarım, teknoloji ve kaliteyi dengeli bir şekilde birleştiren, yeni bir ürün oluştururken sadece estetik değil, ergonomi, fonksiyonellik, teknoloji ve uzun ömürlü kullanım gibi unsurları da dikkate alan GROHE, geliştirdiği ürünlerle doğal kaynakların ekolojik ve ekonomik kullanımı ile çevrenin korunmasına  yardımcı oluyor.  GROHE’nin çift kademeli gömme rezervuar sistemleri, termostatik ve dijital bataryaları hem su hem de enerjiden tasarruf ederek çevre korumaya ve ev bütçesine katkıda bulunma olanağı sunuyor.
GROHE geliştirdiği inovatif ürünlerle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne dikkat çekiyor...

 

 

Şebeke suyunu içme suyuna çeviren teknoloji; GROHE Blue®

 

 

Benzersiz GROHE Blue® filtre teknolojisi, şebeke suyunu, tadını bozabilecek tüm maddelerden arındırarak, içme suyuna dönüştürüyor ve evdeki tüm içme suyu ihtiyacını karşılıyor. GROHE StarLight® krom kaplama bataryaların içinde, birisi filtrelenmiş, diğeri şebeke suyu için olmak üzere iki ayrı su kanalı bulunuyor. GROHE Blue® UltraSafe filtre, şebeke suyunu yalnızca birkaç adımda değiştirir. Sonrasında kireç veya klor tadı alınmadan, arıtılmış, tazeleyici bir tat deneyimi sunar.

 

 

GROHE Blue® konfor ve sağlıklı bir yaşam tarzını, çevre konusunda bilinçli tek bir paketle birleştiriyor. Şişelenmiş suyun doldurulması ve nakliyesinin neden olduğu kirlilik ve enerji tüketimini de ortadan kaldıran GROHE Blue® kaynaklardan ve paradan tasarruf sağlıyor.  GROHE Blue® filtre sisteminin diğer bir faydası ise, su ısıtıcısında, kahve makinesinde veya ütüde oluşan kireci artık eskisi kadar sık temizlemek gerekmemesi ve zaman tasarrufu sağlaması.

 

 

 

Su Tasarruflu Armatürlerde  “Minimum Tüketim, Maksimum Keyif”

 

 

Enerji ve su tasarrufunda önemli rol oynayan GROHE SilkMove® ES ise soğuk su kullanılan el yıkama, diş fırçalama gibi durumlarda suyun ısıtılmasını engelleyerek enerji israfının önüne geçen, güvenilir bir batarya kartuşu teknolojisi.

 

 

Geleneksel batarya tasarımları kumanda kolu orta konumunda iken kullanıldığında, suya sadece diş fırçalamak veya el yıkamak için ihtiyaç duyulduğu zamanlarda bile sıcak ve soğuk suyun karışmasına neden olur. Bu enerji israfı, yeni kartuş teknolojisi SilkMove® ES ile güvenilir şekilde önleniyor. ES, İngilizce’de “enerji tasarruf” anlamına gelen “Energy Saving” sözlerinin kısaltılmasını ifade ediyor.

 

 

GROHE SilkMove® ES bulunan bataryalarda, kumanda kolunun başlangıç konumu sadece ‘soğuk’ su sağlıyor ve kumanda kolu daha fazla sağa doğru çevrilemiyor. Daha da fazla su tasarrufu elde etmek amacıyla, azami akış oranı dakikada 5,7 litreye ayarlanıyor. Ayrıca bataryanın sürdürülebilirlik özellikleri sosyal sorumluluk gereklerini sağlarken, sıcaklık limitleyicisi de aşırı sıcak su yüzünden yanma riskini ortadan kaldırıyor.

 

 

“WELL” Bandrollü Ürünler

 

 

GROHE’nin çevre korumaya ve enerji tasarrufuna katkı sağlayan “WELL” bandrollü pek çok ürünü bulunuyor. Örneğin, GROHE EcoJoy™tek kumandalı lavabo bataryaları, akışı sınırlayan teknolojisi ile su keyfi deneyiminden ödün vermeden su tüketimini azaltıyor ve  hem ev ekonomisine hem de çevreye dost dakikada 5,8 litreyi aşmayan, yeterli ve hacimli akış sağlıyor.  “WELL” sınıflandırma sisteminde A sınıfı kategorisinde olan GROHE EcoJoy™ lavabo bataryaları ayrıca, ihtiyaca göre ayarlanan sıcaklık limiti özelliği sayesinde enerji tüketiminin daha da azaltılmasına olanak veriyor.

 

 

“WELL” NEDİR

 

 

WELL, Avrupa Vana Üreticileri Derneği (EUnited Valves) tarafından tasarlanan bir ürün sınıflandırma sistemi. Çamaşır ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyaların büyük çoğunluğunda bulunan A- B enerji verimliliği bandrolüne benzer bir anlayışla kurulan “WELL”, sorumlu su tüketiminin sağlanmasını amaçlıyor ve tüketicilerle profesyonellerin kolayca anlayabileceği bir değerlendirme sistemi olarak sektörde yaygın biçimde kullanılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.