Atatürk’e benzerliğiyle tepki çeken Göksel...

Atatürk'e benzerliğiyle tepki çeken Göksel Kaya'dan açıklama

Son dönemde Atatürk'e benzerliğiyle kamuoyundan tepki çeken tiyatro oyuncusu Göksel Kaya kendisine yöneltilen tepkilerle ilgili açıklama yaptı.

Atatürk'e benzerliğiyle tepki çeken Göksel Kaya'dan açıklama

Son dönemde Atatürk'e benzerliğiyle kamuoyundan tepki çeken tiyatro oyuncusu Göksel Kaya kendisine yöneltilen tepkilerle ilgili açıklama yaptı.

Atatürk'e benzerliğiyle tepki çeken Göksel Kaya'dan açıklama
11 Kasım 2019 - 14:24

Kaya  kendisine yönelen ilginin Atatürk’e duyulan sevgi ve özlemden kaynaklandığını söyleyerek açıklmasına devam etti.

“Uçakla İzmir’e geldim. Pilotundan hostesine herkes benimle fotoğraf çektirdi. Bu, Atatürk’e olan sevgi, saygı ve özlemdendir. Ne demeliyim? İnsanlara bana paşam diyorsa ne yapabilirim? Ne bu benzerliği kötüye kullanıyorum, ne istismar ediyorum. ‘Mustafa Kemalim demiyorum, imzasını atmıyorum.” 

5 bin TL kazanıyor

Rusya’da Lenin’in, ABD’de Obama’nın benzerlerinin olduğunu ve fotoğraf çektirme karşılığında para aldıklarını söyleyen Kaya, “Ben bunları yapmıyorum. Etkinliklerden para almıyorum. Ben oyuncuyum. Belediyeler sanatçı çağırıp para veriyor da, ben 5 bin TL alınca niye rahatsız olunuyor? Niçin istismar olsun? Atatürk’ü taklit etmiyorum. Bu benzerlik Allah’ın lütfudur. Özel olarak Atatürk gibi giyinmiyorum. Hayatım boyunca takım elbise giydim. Saçım boya değil, saç stilim böyledir. Harmandalı en sevdiğim oyundur. Atatürk, ‘Türkler bir tek zeybek oynarken diz çöker, asla diz çökmez’ demiştir. Benim de beğendiğim oyundur.”

İsmail Saymaz'a tepki

Kaya kendisiyle ilgili sosyal medyada konuşan İsmail Saymaz ile ilgilide konuştu.
 “Beni eleştiren İsmail Saymaz 2016'da giydiğim üniformalı bir fotoğrafımı paylaşıp, 'bu adamı durdurun' diyor, arkasında kimler var kim yaptırıyor bilmiyorum ya da beni eleştirerek gündeme mi gelmeye çalışıyor anlamadım” dedi.

İlber Ortaylı'ya İstiklal Marşlı gönderme

 Tarihçi İlber Ortaylı’nın  “Atatürk, tarihi ve hassas bir kişiliktir. Turistik vodvile döndüremezsin” sözlerine de cevap verdi. “İlber Ortaylı beni eleştirmiş yazı yazmış İlber Ortaylı dediğimiz kişi 2013 yılında Japonya büyükelçiliğinin verdiği bir davette Kamer Genç oradaydı İstiklal Marşı için 'bıktık artık yıllardır bu marşı dinlemekten ve söylemekten artık değişmeli' diyen kişidir” dedi.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sultangazi'de apartmana yazılan yazıya ilişkin soruşturmada gözaltı
Sultangazi'de apartmana yazılan yazıya ilişkin soruşturmada...
Terör örgütü PKK/KCK 'Kürt Kızılayı' adlı sahte oluşumla finans sağlamaya çalışıyor
Terör örgütü PKK/KCK 'Kürt Kızılayı' adlı sahte oluşumla...