Ortalıkta korkunç bir nükleer felaket sessizliğinde…  Çevreyi dumanlar bürümüş.  Dumanlar  içinde  insanlar bir görünüp bir kayboluyorlar. 

Son yüzyılımızın  emperyalist egemen  güçleri, beyinleri yıkanacak insan kitlelerinin peşindeler.  

Uydular yüzlerini insanlar üzerine çevirmiş, akıllı telefonlar, internet yayınları  bir takım akıllar veriyor, televizyon yayınları hayaller satıyor. Küresel güçler  gece demeden gündüz demeden ;  özel alan, kamu alanı  demeden onları izliyor. 

İnsanlık büyük bir gözaltında !..

Sersemlemiş yayalar ve sürücüler ellerinde telefonları  kırmızı ışıkta geçiyor. Her yer çukur ve tuzaklarla dolu.  Herkesin başı öne eğik… 

İnsanlar yasta mı hasta mı bilinmiyor. Garip bir melankoli havası var çevrede…

Evlerinde ,işyerlerinde, metroda, tren istasyonlarında, yollarda, özel -toplu ulaşım araçlarında  herkes akıllı telefonları üzerindeki küçük ekranlardan verilecek  mesajları takip ediyor…

Değerlerinden; milli ,manevi, aile değerlerinden koparılmış insanlar sersemlemiş bir şekilde sağa sola yalpalayarak yürüyorlar. İnsanlar yalnız, yeryüzü sanki  nükleer felaket sonrasının sessizliğinde…

Görünmez bir göz  insanları, toplumu, aileyi kontrol ediyor…

Irk, din, dil, sınıf, cinsiyet farklılıklarını istismar ederek bireyleri birbirleriyle çatıştırarak ,onları değersizleştirmeye, kontrol altına almaya çalışıyorlar.

Kula kulluk ideolojisi beyinleri tutsak almış durumda.  Sevgisiz, sömürülmüş, ilkesiz, zihinsel olarak yıpranmış ,yalnızların dünyası olsun isteniyor.

Bunun  için istismara, toplumun çekirdeği olan aileden başladılar.

 “ Toplumsal cinsiyet eşitliği”  başlığı altında “ kadına aile içi şiddet”  teması bütün ailelere genelleştirilerek aile bireylere aransa nifak sokuluyor. Ekonomik yetersizlik, kültürel -sosyal farklılıklar istismar edilerek kadın ile erkek birbirine düşman ediliyor. Boşanmalar artıyor. Aileler parçalanıyor. Evlilik dışı ilişkiler yaygınlaştırılıyor. Çocukların geleceği karartılıyor. 

Aile toplumun çekirdeğidir. Bu çekirdek, milletleri, halkları ,bir arada tutan  milli manevi,evrensel değerleri içinde tutan bir cevherdir. 

Bu cevher parçalanmadan ,iş işten geçmeden, aile kurumu yıkılmadan, herkesin nereden geldiği belirsiz mesajlardan gözlerini ayırıp ,  başını yukarı  kaldırması gerekir. 

Yoksa çok geç olacak. Bu sessizlik, bu kesif ,pis kokulu duman  hayra alamet değil.

Herkes aileyi parçalayacak , kadını erkeğe düşman edecek  faaliyetlere karşı  uyanık olmalı.

 Atomu parçalamak ne ise , aileyi parçalamak da o hükümdedir.

Ailenin sonu, insanlığın sonu olacaktır!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.