’Uluslararası Posta Sanatı Sergisi’ açıldı

'Uluslararası Posta Sanatı Sergisi' açıldı

Kastamonu Üniversitesinde açılan sergide 21 ülkeden 305 sanatçının eserleri sergileniyor.

15 Mayıs 2018 - 22:39

Kastamonu Üniversitesinde (KÜ) 21 ülkeden 305 sanatçının eserinin sergilendiği "Uluslararası Posta Sanatı Sergisi" açıldı.

KÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü tarafından düzenlenen ve fakültenin sergi salonunda açılan "Memleketim" temalı sergide, Türkiye başta olmak üzere çeşitli ülkelerden gönderilen sanatsal mektup zarfları sergileniyor.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Elif Tarlakazan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, posta sanatının Türkiye'de çok yeni bir sanat olduğunu belirtti.

Sergi için yurt dışı ve Türkiye'deki posta sanatıyla ilgilenen sanatçılara sosyal medya ve blog gibi ağlardan ulaştıklarını ifade eden Tarlakazan, "Daha sonra bizim böyle bir sergi düzenleyeceğimizi gören sanatçılar bize postalarını gönderdi. Bu sayede sergimizi açtık. Sergimizde 21 ülkeden 305 sanatçının eseri var. Yaklaşık 650 eser sergileniyor. Dijital çıktı, boya teknikleri, seramik, çam, deri üzerine yakma gibi çalışmalar var. Farklı disiplinlerden birçok eser mevcut. Türkiye'nin dört bir yanından birçok ilin güzelliklerini de sergiliyoruz. " dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antibiyotik ne zaman, ne kadar kullanılmalı?
Antibiyotik ne zaman, ne kadar kullanılmalı?
HENKEL Keşif Dünyasından Darüşşafakaya laboratuvar
HENKEL Keşif Dünyasından Darüşşafakaya laboratuvar